Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.7.2020, svátek má Bohuslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11143


MěřeníZabavte se v „cool“ gadgetím stylu!

14.04.2009   redakce   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Humor vládne i světu gadgetů, tedy neuvěřitelných vychytávek, díky kterým si zjednudušíte život, vyřádíte se, i si prostě užijete legraci. Přinášíme vám další pořádnou dávku horkých novinek na českém trhu!

Gyroskopické kroužky

Kde jsou ty časy, kdy nám k zábavě musel stačit obyčejný míč nebo jojo. Na trh přichází nový hit a sport, který hýbe světem! Nazývá se GyroRing. Jde o jednoduchou kovovou obruč za 244-299 Kč, na níž je navlečená série malých kroužků. Využívá ale principu tzv. gyroskopů, zařízení, které například ve stíhačkách udržují vodorovnou polohu se zemí. Pokud rukou roztočíte malé kroužky GyroRingu a následně budete velkou obručí otáčet směrem k sobě, ihned pocítíte zvláštní fyzikální efekt, díky kterému malé kroužky zrychlí a vydrží se točit teoreticky nekonečně dlouho. Na internetovém serveru YouTube se již množí videa fanoušků z celého světa, kteří s GyroRingem předvádějí nejšílenější kousky! (foto v ikonce)

Kulička se silou výbuchu supernovy

Běžná fyzika nám říká, že nic, co samovolně pustíme na zem, se nemůže vymrštit do větší výšky, než z jaké jsme předmět upustili. Soustava skákacích míčků AstroBlaster to přesto umí a věřte nebo ne, vystřelí do 15tinásobku výšky, z jaké jste jej upustili. Z pouhých 10cm tak vyletí do výšky 1,5 metru. Jak daleko asi vyletí, když ho pustíme k zemi z úrovně naší hlavy? Technologie prý ilustruje procesy, jaké se odehrávají při vzniku obří hvězdy typu supernova. K balení za 299 Kč na gadgeteshop.cz možná pro jistotu dostanete i ochranné brýle. (obrázek níže)
Laserová káča

Víte, co je to dětská káča? O ty tradiční dřevěné, kolem kterých se musela půl hodiny obmotávat roztáčecí nitka, už má sotva někdo zájem. V dnešní doba musí být i dětská káča alespoň laserová, aby vynikla. Měla by svítit, hrát muziku a měla by se dát roztočit snadno na klíček. Měla by být nějak pohodářsky nasprejovaná a střihlá trochou metalízy, měla by mít na sobě vzor nějakého moderního tetování a působit dostatečně ležérně a „cool“, aby si člověk nepřipadal hloupě, že si hraje s káčou. A teď si představte, že Laserová káča, která se objevila už i v Čechách, toto všechno skutečně má a kupodivu nejde jen o moderní variantu starobylé káči. Silné lasery, které má v sobě zabudované, vytvářejí po roztočení na podlaze zářivé kruhy a světelnou show, jakou znáte z diskoték. Zhasněte světla, a máte noční klub se vším světelnou parádou! Cena je přitom méně než tři stovky. (obrázek níže)


    Pokladnička na zmenšování mincí

Tato kouzelná pokladnička je alespoň na pohled opravdu úsporná - nejenže Vám umožňuje spořit Vaše cenné drobné, nejen že je před očima nenechavců částečně skryje, ona ještě Vaše mince zmenší do úsporné podoby! Cokoli do ní hodíte, zmenší se. A kdo by stál o miniaturní mincičky, za které v obchodě nic nekoupí? Jen vy víte, že mince se opět po vysypání vrátí do původního stavu - naštěstí... Pochopitelně za vše může tentokrát hned několik originálních optických iluzí. Cena je 244Kč. (obr. níže)


Pokladnička roztáčející mince

Tato kasička nabízí „opravdový požitek ze spoření“ a údajně vás podpoří, abyste do ní vhodili co nejvíc! Jak to? Skrytý trik způsobí, že pokaždé, když do ní vložíte minci, mince se s příjemným zvukem cenného kovu roztočí! „Už žádné padání mincí do prázdna, žádné frustrující tupé "křach", připomínající, nakolik je ještě kasička prázdná a bezcenná,“ slibuje její český distributor na www.gadgeteshop.cz. Autoři stránek slibují, že celé vaše tělo bude cítit hodnotu každé naspořené korunky. Buďte jako frajeři z filmů, který se mince vždy elegantně zatočí, i když jí hodí levou rukou skrytou navíc za zády. Lze vyzdobit vlastní fotografií. Cena okolo 200Kč. (Vizte pod tímto textem)Lapač pavouků pro mírumilovné a bázlivé hospodyňky

Konečné řešení otázky pavouků – i tak by se dal nazvat tento gadget – vtipný a užitečný vynález, kombinující několik funkcí. Lapač pavouků umožňuje nejen dosáhnout na pavouky a pavučiny na stěnách a stropech, ale hlavně vám umožní, abyste se těchto stvoření zbavili, aniž byste se k nim příliš přiblížili a museli jim ubližovat! Stačí namířit, stisknout rukojeť a štětiny pavouka sevřou, aniž by jemu ublížily a vám vytvořili na bílé stěně flek. Vypustit ho pak můžete na zahradě nebo z okna ven. Tento užitečný hmyz vám bude vděčný za záchranu života a vy si ušetříte bílení a komplikovaného lovu. Vhodné i jako řešení pro ty, kteří se pavouků děsně bojí a štítí se jich. Pro nácvik dostanete k lapači v ceně okolo 500 Kč i jednoho gumového pavoučka.
Sky Blades

Americká vláda spolu s vesmírnou agenturou NASA už dávno rozhodly, že na rozvoji cest do vesmíru se musí podstatnou částí podílet i soukromníci. Hračka Sky Blades dává šanci podílet se na odpalování raket i dětem. Pohon je navíc vysoce ekologický – je jím odpalovací guma, kterou si napnete tak, že ji prsty namotáte opačným směrem, než bude následně rotovat vaše raketa. Dolet je prý vysoký, více než 30 metrů, což je rozhodně víc než průměrný panelák! Cena cca 370Kč.


Všechny popsané výrobky najdete například na adrese www.gadgeteshop.cz
(obrázky převzaty tamtéž)

Autor: Dalibor Novák


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2553 s