Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 26.9.2023, svátek má Andrea 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13519
Komentářů: 11387


MěřeníKdyž blíženci tančí, tají se dech

22.04.2009   Jindřiška Kodíčková   Divadlo   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Hvězdná dvojčata, tanečníci světového formátu, Jiří a Otto Bubeníčkovi, se představí v Národním divadle!

Oba bratři fascinují publikum svými postavami blížícími se antickému ideálu i absolutně synchronizovaným pohybem a technickou dokonalostí, takže se zdá, jako by se pohybovala jediná zdvojená bytost: „Několik minut, v nejvyšší rychlosti, je jeden odrazem toho druhého... Na jevišti zrcadlově přesně tančí a nás tento pohled nutí k úžasu – ale zároveň nás zaráží, neboť vidíme dva identické tanečníky, kteří se od sebe snaží násilně a bolestivě odtrhnout. Je to metafora pro skutečný život dvojčete?“

Zároveň jsou jedinečnými tvůrčími a talentovanými osobnostmi. Jiří Bubeníček, ověnčený mnoha cenami za tanec, je sám také autorem mnoha choreografií pro velké světové scény. V mezinárodních soutěžích získaly ceny jeho choreografie Made on Earth (Vytvořeno na Zemi, Ze Země) a Prisoners of Feelings.Otto Bubeníček se kromě tance specializuje na komponování hudby k baletům, navrhování kostýmů a scénografii. V roce 2006 ve spolupráci s Janou Pulkrábkovou debutoval jako režisér krátkým filmem Nocturnal Ecstasy, pro který vytvořil partituru a byl také hercem a vedoucím střihu. Působí též jako pedagog v rámci světových Masterclasses pro mezinárodní soutěže.

Charismatické hledání vlastní jedinečnosti dotváří hloubku prožitku jejich i publika. Napětí, které tak vzniká, využívají opět pro tvůrčí objevy. V Praze se objeví ve spolupráci s dalšími skvělými tanečníky ze souborů Hamburg Ballett, Zürich Ballett, Dresden Semperoper Ballett či Bayerisches Staatsballett München.Jiří a Otto Bubeníčkovi se narodili roku 1974 ve starobylé cirkusové rodině, která tehdy právě putovala Polskem. Životní dráha dvojčat se zdála jasně narýsovaná – stanou se také artisty. Obrat nastal v jedenácti letech, kdy učitelka tance rozpoznala jejich talent a doporučila dvojčata ke studiu na pražské Taneční konzervatoři. A když šokovali svým výkonem na soutěži v Lausanne a obdrželi svá první prestižní ocenění, nabídl jim studium na hamburské baletní škole význačný choreograf John Neumeier, bratři však odmítli. Teprve po absolutoriu na konzervatoři do Neumeierova hamburského souboru vstoupili.Otto působí v Hamburku jako první sólista. Jiří je zase od roku 2006, kdy se dráhy bratří poněkud rozešly, prvním sólistou v Semperoper v Drážďanech. Tím vzácnější bude jejich společné pražské vystoupení: http://www.bubenicek.eu/ .

Slavnostní galavečer nazvaný Bubeníček and Friends proběhne 15. a 16. května 2009 na jevišti Národního divadla v rámci festivalu Pražské jaro.

Foto: www.2media.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0629 s