Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.11.2023, svátek má Zina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13619
Komentářů: 11402


MěřeníSmějte se a budete zdraví!

27.04.2009   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Není vám dobře? Tu vás bolí, tam vás pálí, máte jarní deprese a zdá se vám, že to nepřejde? Smějte se! Ukážeme vám, že smích jako lék není jen rčení ale biologický fakt!

Nevěříte? Vědecké výzkumy již dávno dokázaly, že smích je prvotřídním lékem, který si bohužel ne vždy lze koupit. V čem všem vám může pár pořádných zasmání za den pomoci? Během smíchu například skvěle podporujete imunitu, neboť jak se říká, ve zdravém těle zdravý duch – a platí to i naopak. Smích vyvolává hormony, které potlačí stres, navodí štěstí a obrní organismus proti virózám i splínu. Tím to ale zdaleka nekončí! Někteří lékaři zastávají názor, že smích pomáhá i některým mladším astmatikům.

Během smání se vám řádně rozproudí krev, což se projeví zejména zčervenáním v obličeji. Na tom by samo o sobě nic moc pozitivního nebylo, kdyby se stejně nezachovalo celé tělo. Ne, nezčervenáte jako rak, ale skvěle se prokrvíte. Smích proto pomáhá i v případech špatné průchodnosti žel, nedokrvování a podobně. Americká lékařka - neuroložka Karin Wormiková dokonce doporučuje smích svým klientkám, které trápí migréna.

Převalujete se večer z boku na bok a ne a ne najít tu správnou polohu, jak usnout? Trápíte se nespavostí? Tak to se možná také málo smějete! Smích totiž příznivě působí i na spánek. Dokázán je též jeho kladný vliv na snížení rizika infarktu. Smích totiž dokáže tělo pěkně posílit, možná víc, než posilovna. Pořádně si potrénujete bránici, puls se vám zvýší na 120 a vydáváte zvuk o síle okolo 280 Hertzů.

Když už padla zmínka o posilovně, smích by se měl provozovat právě ve wellness centrech. Posiluje totiž skvěle břišní svalstvo, pomáhá i bolavým zádovým svalům a navíc – zapojením mimiky pomáhá kůži zachovat pružnost a bojuje tak i proti vráskám! Krom toho se celkově uvolníte a váš stav se nemálo podobá potřebné relaxaci. Vždyť i psychická stránka dělá své.

Ikonka: www.stepsway.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0255 s