Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 9.8.2022, svátek má Roman 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13254
Komentářů: 11310


MěřeníV nouzi poznáš přítele... a ten ti poradí, když sám nevíš...

19.05.2009   Haxo Angmark   Próza   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Tak hele, je to jednoduchý a když uděláš přesně, co tě řikám, bude všecko v richtiku. Řeknu tě, jak na to du já, za léta mám vymakanej postup, hlavně se člověče nesmíš vůbec ničeho bát.


Nejdůležitější je vohoz, na to buchty prvně koukaj, musíš udělat dojem, aby si nemyslely.

Boty nosim černý, lesklý Terminátory, podrážka a podpatek s motivem kosmickejch trysek maj devět a půl centimetru, výhoda je, že skoro žádná baba pak neni vyšší, než já. Texasky z hrubý látky dělaný pro ródeo, na nich kožený třásně. Vopasek mi dovez kámoš ze Států, tepaná přezka ze stříbra s motivem koňskýho ranče, hnědá kůže s mosaznejma cvokama. Bombová košile s palmovym vostrovem v zapadajícim slunci. K ní kravata s potiskem stodolarovejch bankovek, taky vod toho kámoše. Nebo bez kravaty, černý triko s nápisem - POLICIE ČR, to je taky dobrý. Sírově žlutý sako. Velký zrcadlový brejle s logem MILITARY SPACE SYSTEM. Koženej kovbojskej klobouk s mosaznou podkovou, případně kšiltovku v černý barvě s velkou žlutou výšivkou - FBI.

Když vylezu na ulici, ženský se za mnou votáčeji, a je jasný, že by mě chtěly, nemít uřvaný haranty v kočárech a nákupní kabely. V metru sou ze mě všecky pipiny taky úplně hotový, čuměji na mojí figuru a sou na mrtvici, že maj sebou manžely a synátory.

U vchodu zvonim, věčinou vodevře týpek z vochranky, musim projít rámem kvulivá zbranim. Nosim jednu dobrou maketu v podpaždí, vypadá jako pravá, druhou mám v malym pouzdře na kotníku. Když jim dávám stříkačky do úschovy, řeknu chraplavym hlasem - "bacha chlapi, sou tam vostrý". Zíraj jako pako, je jasný, že maj respekt.

&Slápoty seději u baru, je nutný ukázat jim, že končí sranda, zastavim se ve dveřích, aby jim stačilo docvaknout, chvíli na ně koukám, bacha - tmavý brejle nesundavat, je sice blbě vidět, ale dělá to skvělej dojem. Pár kroků k baru, sundám sako, aby viděly pouzdro na bouchačku, na pult si dám klíče s velkym mercedesáckym přívěškem. Ňáký drinky, a tak.

S parťákem z dílny sem na tuhle dobu domluvenej, aby mi prozvonil. Telefon mám Matrixáckej vysouvák, a hodně úsečně - "ať se připravěj štyrka a vosmička přepadový skupiny, večer deme na to, končim". Zatvářim se unaveně, a tiše, ale tak aby to ťapiny slyšely povzdychnu - "práce".

Po pár panácích drsnym hlasem řeknu - "tak co, kočky, kerá z vás si troufá na pořádně divokou jízdu, co? Co třeba ty, kotě, pudem na to?" Když deme na pokoj, zbylý holky za náma nevěřícně vejraj a je jasný, že sou pěkně nasraný, že nebyly vybraný. Na pokoji další domluvený prozvonění vod parťáka, do mobilu řeknu vostře - "hele, esli mi neudělaj Medvěda s vosmilitrem, jak sem si vobjednal, tak jim řekni, že sem s nima skončil a přecházim k Bavorákum, ať mi moc nevytáčej!"

S buchetkou hodim řeč, páč by nepřestala bejt nervózní, něco originálního, třeba se jí ptám, proč dělá todle řemeslo, a tak. Po akci zpátky na bar, ťapky zvědavý, co bylo, ukážu za sebe na tu svojí: "Dneska už jí nechte bejt, dostala tvrdě zabrat".

Hele brácho, víc nemusíš znát, řiď se, co tě řikám já, stydět se neni na místě, pak mi dáš vědět, esli bylo všecko v oukeji.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0278 s