Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 30.9.2023, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13526
Komentářů: 11387


MěřeníPrincezna Viktorie

20.05.2009   Radka Zadinová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

… tak se jmenuje nová kniha Thomase Breziny, kterou letos v březnu vydalo nakladatelství FRAGMENT. Knížka patří do nové edice s uhrančivýma očima a dívčí postavou. Tentokrát dostala vábivou, žlutou barvu jara, slunce a dívčích snů, které se rodí v každé dívčí duši od narození až do smrti.

Stejné sny spřádá i dívka Viktorie, která přijíždí do Anglie, aby se zdokonalila v angličtině. Na letní brigádě v Rakousku se zamilovala do ošetřovatele zvířat Teda a do Anglie se jí vůbec nechce. Když navíc poznává, že o ni v její náhradní rodině vlastně nikdo nestojí, nepřeje si nic jiného, než se vrátit zpátky k Tedovi nebo alespoň domů. Není zvyklá na komfort, který čiší z každé místnosti ohromného, starobylého sídla, kde žijí Cooperovi, a velmi brzy zjišťuje, že o rok starší Claire, se kterou by se tak ráda skamarádila, je namyšlená, sobecká slečna zvyklá dělat si v životě co chce a chovat se nezodpovědně. Její dvojče, bratr Nathan je zase podivín, kterého se Viktorie trošku bojí a trošku jím opovrhuje.

V podstatě na ni nikdo z rodiny Cooperových nemá čas a Claire, která dostane od matky nařízeno, aby se Viktorii věnovala, jí jen ztrpčuje život. A tak si Viktorie musí vystačit s knihami, zejména pak s deníkem dávno mrtvé dívky Philippy, který obsahuje hrůzné tajemství, jenž se v domě odehrálo před více než sto lety.

Stane se Viktorie obětí intrik, jenž do svých sítí kdysi vtáhly Philippu nebo se jí podaří včas odhalit nebezpečí a zachránit se? Pomůže jí její nový přítel Pete, jenž sám něco tají a trpí nečekanými změnami nálad, nebo spíš Alessandro, dědic knížecího rodu Della Scala? Jenže Viktorie záhy zjišťuje, že jeden jako druhý k ní nebyli zcela upřímní. Kdo z nich je opravdový přítel a kterého by se naopak měla bát? A jakou roli v příběhu hraje postižený, tajuplný a zároveň trošku děsivý Claiřin bratr Nathan?

Pokud budete chtít vědět, jak prázdninový příběh mladičké Viktorie dopadne a jestli se vůbec ještě někdy shledá se svým Tedem, budete muset novou knihu Thomase Breziny přečíst až do konce. Ale vzhledem k tomu, že děj je plný překvapivých zvratů a napětí, myslím, že vám to nebude činit žádné potíže. Kniha je určena zejména děvčatům ve věku od 13 let výš.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3884 s