Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníTak trochu více než špetka erotiky

28.05.2009   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Mé „manželství“ s akcí zvanou Eroticon trvá již tři roky. Ta letošní, která se konala 23. května v hlubočepské Besední restauraci, se mi zatím líbila nejvíc. Navzdory tomu, že ji provázely od počátku nesnáze, kdy mi Irisa, tedy Míša Wilhelmová (redaktorka Rozhledny) v pátek volala, jestli bych nemohla přijet dříve a natáhnout svou přednášku o čtvrt hodiny z důvodu absence JITY Splítkové. Protože Češi jsou národem improvizátorů, myslím, že si s touto drobnou nesnází poradila hlavní organizátorka dobře, resp. velmi zdatně, a běžný divák nezůstal o nic ochuzen.

Přijela jsem kolem druhé hodiny, přeci jen doprava do Hlubočep nemá ze Smíchova příliš přívětivé intervaly, kdy autobus odtud vyráží jednou za půl hodiny. Každopádně onen nutkavý pocit „konce světa“ zcela vyváží půvabná přírodní zákoutí, kolem nichž se klikatí silnice. Připomnělo mi to jedno místo v Brně, které mám moc ráda, a o němž jsem si myslela, že jinde neexistuje…Existuje.
Prostě romantika.
Ta skončila vstupem na zahrádku Besední restaurace, kde ti silnější jedinci postávali opření o kola, či popíjeli pivo. Naštěstí hned za cyklisty jsem spatřila „Eroticoňáky“ oblečené do stylových kostýmů, a vyrazila v jejich stopách do hlavního sálu. Cestou jsem potkala pozvané známé. Ihned mi hlásili, že viděli podivného chlapa v ženském županu, a já na to musela jen mávnout rukou stylem – tohle je tady normální. Nicméně jsem si vzpomněla na slova mého přítele, jenž mírně zkritizoval můj oděv. Příště si vezmu latex a podvazky. Slibuji.

Krev mi příjemně rozproudilo vystoupení recitační „trojky“ s úžasně vtipnou a veselou poezií, jíž dokázala vytvářet na místě a na zadaná slova. Ondřej Neff by se divil, kdyby slyšel básničku na své jméno. Bohužel zmizela spolu s Eroticonem, aniž by jí kdokoliv zaznamenal. Ondřeje Neffa jsem z publika prosadila já. Asi proto, že jsem četla jeho sci-fi povídky a také proto, že jsem měla strach, aby se neskládaly verše na výrazy typu kondom nebo sodomie. Na druhou stranu, proč ne. Moje kamarádka a masérka v jednom Lenka mi totiž posléze sdělila, že bych příští rok měla vystoupit s přednáškou o markýzi de Sade.
Recitační trojka, jak jsem později zjistila, náležela k divadlu Perly sviním, jejichž představení s názvem Nahá jsi krásný rozesmálo úplně stejně, nebo možná i trochu víc než básně. Přijít s nápadem vytvořit na jevišti parodii na reality show, kdy se ústřední hrdina zbavuje studu ze svého těla, fobie ze svlékání před lidmi, aby mu nakonec vyhlédnuté děvče uteklo, neboť ty bradavky má „opravdu divné“, je skutečně chvályhodné, ba na mou bránici přímo útočící.

Mezi tyto dvě osvěžení se vmáčkla přednáška Martina Corna o ženách – pirátkách minulosti. Její obsah velmi oceňuji, Martin Corn se pokusil smést onen nános iluzorních představ o životech těchto dam, a rovněž občas zařadil nějaký ten vtípek. Každopádně nevím proč, ale nedokázala jsem se na jeho způsob interpretace zcela soustředit. Nesouhlasil by se mnou určitě ale „&Sumař“ (sumarum.wordpress.com), jenž ve svém komentáři  Martina Corna velmi chválil. Po divadle přišla na řadu Božena Němcová v mém podání. Hodnocení nechám na jiných, ostatně zmíněný bloger to zvládl bravurně, a dokonce mě označil za nemastnou neslanou slečnu (no zřejmě vypadám mladě), která nudila ohranými fakty. Každý má právo na svůj názor a rovněž každého zajímá jiná tématika, ale pokud bych dala průchod ironii, musela bych uznale pokývat hlavou a zajásat nad výše uvedeným prohlášením. Mohu totiž klidně spát, protože všichni ví, včetně pisatele, co je to např. giardia lamblia, nebo jak se jmenovala dcera Kateřiny Zaháňské.
Navíc pan autor si stěžuje na chlad, a přitom venku svítilo slunce a já jsem kupříkladu Eroticon zvládla v krátkém rukávu bez újmy na zdraví. (Tak mě napadá, opravdu jsme byli na stejné akci?)

Od Němcové jsem se přesunula do malého sálu na workshop s názvem Tělo jako vzkaz. Během pár minut se mi zjevil úplně nový a doposud neznámý svět. Na zdi se promítaly různé obrázky jedinců zdobících si svá těla nápisy a citáty. Přiznám se, že by mě nikdy nenapadlo nechat si načmárat na zadnici úryvek ze Shakespeara. Tímto workshopem jsem si rozšířila obzory, rozhodně, byť mi tato filosofie zůstala asi vzdálena, stejně jako jsem se vzdálila, když přišla nabídka popsat samu sebe, nebo někoho druhého. Což jsem raděj (a možná zbaběle) přenechala jiným.

Do hlavního sálu jsem se vrátila až na malou tombolu. Jeden návštěvník si odnesl kompletní sadu návodů na manželství, výchovu dětí i rozvod, a zřejmě se díky získané literatuře navíc naučí, jak zatočit s tchyní. Moje spolustolovnice jej ovšem prakticky trumfla, protože si domů odnesla kondom, krajkové body, a erotické DVD. Čili slušnou výbavu na večer. Inu někdo musí studovat, někdo konat.

Těšila jsem se na přednášku Ivany Kuglerové – Největší úchylka? Manželství“. Ovšem stihla jsem jen začátek, protože oproti původnímu plánu orientální krasavice ze skupiny Badira zatančila před přednáškou a ne po ní. Ale jsem ráda, že jsem ji viděla. Byla úchvatná a její pohyby nepostrádaly „ šťávu“. Kéž by se uměl našinec podobně kroutit. Ale ta dřina…Pak už jsem nasedla do našeho modrouše (tak říkáme našemu autu), a vyrazila do rodné vísky.

Na příští Eroticon se těším už teď.

Ikonka: eroticon.mysteria.cz
Foto: Njal


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0199 s