Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 4.6.2023, svátek má Dalibor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13454
Komentářů: 11381


MěřeníNení židle, jako židle

05.06.2009   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

O tom vám ostatně mohou vyprávět třeba studenti V&SUP. Jejich vydařené moderní židličky si totiž právě hoví v Berlíně na mezinárodním festivalu designu. A možná je čeká i cesta div ne kolem světa. My si k nim ale připravili ještě šťavnatý bonus navíc. Třeba budoucí generaci designéru inspiruje.

Ateliér A4 profesora Jiřího Pelcla z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze od 3. do 7. června odletěl prezentovat v rámci mezinárodního festivalu designu DMY Berlin deset prototypů židlí. Studenti dostali během hostování architeka Rudolfa Netíka v ateliéru A4 úkol, který sám o sobě je nelehký - navrhnout funkční prototyp židle. Zadání bylo navíc ztíženo volbou materiálu: ocelového plechu anebo drátu. Většina prototypů se bude poprvé prezentovat v zahraničí. Jak se zdá, studentům se výsledek poměrně zdařil. Nepustili se sice do extrémních fantazií, ale snad se bude na jejich výtvorech o to lépe sedět. Zkuste to podle fotografií posoudit sami (jednu z originálních židlí si s lupou v ruce můžete prohlédnout i v ikonce tohoto článku):


Fotografie a zdroj: V&SUP

Přikládáme i pozvánku na výstavu, pokud máte zrovna náhodou cestu do Berlína. A hned za ní se můžete těšit na náš "židloidní" bláznivý dodatek.Náše první dvojička kandidátu nemá zrovna optimistického ducha. Prvá ne nadarmo připomíná spasitelskou trnovou korunu a o pohodlí na ní si můžeme nechat jen zdát, druhá pak možná i jisté pohodlí nabídne, ale zároveň s obrazem psychedelických obrazů uvěznělých duší nebohých dětí. Tyhle židle si raději domů nenoste, ještě by se nám v depresi oběsila čtenářská obec...To další dvě židle už tolik deprese neskýtají. Doporučit je můžeme hlavně mužům. První se nazývá prostě "terénní kancelářské křeslo", podle jiných serverů také "offroad židle", druhé pak sedne (doslovně) hlavně příznivcům veteránů. S druhým zobrazeným se ale v terénu příliš neprojedete...Poslední dva kousky pro inspiraci našim čtenářům i nábytkovým designérům patří spíše bohatším vrstvám. První posezení do zlaté dlaně se hodí spíše k ladným ženským křivkám, další pak těm, kdo si chtějí posedět jako na mechu. I když, slovíčko "jako" v tomto případě můžeme z minulé věty vynechat. Tím naše přehlídka bláznivých židlí končí. Kterou byste si vybrali vy?


Obrázky bláznivých židlí jsme si vypůjčili na adresách:
www.wilsonart.com, www.artdolls.infowww.anniemiller.com, www.techeblog.com, www.pointclickhome.comdecorate.pebblez.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0433 s