Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníHyenismus mezi námi

14.01.2004   Markéta Karešová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Kradeš, kradou, krademe. Nikdo už se nad tím ani nepozastavuje. Automaticky předpokládáme, že když necháme boty přede dveřmi, nebo zavazadlo na lavičce, už se se svým majetkem nesetkáme. Ovšem to, co se stalo v Chrastavě, není obyčejná krádež. Myslím, že není přehnané nazvat tuto událost hyenismem.

V místním Charitativním domě svatého Vavřince někdo ukradl oblečení pro sociálně slabé. V tomto domově žijí staří, sociálně slabí občané. Charitativní organizace, která provoz zaštiťuje, je - jak už z názvu vyplývá – financována z darů a sbírek. Někdo se však nestyděl, okrást tuto organizaci o pár kousků oblečení. Hodnota ukradených věcí byla 40 tisíc Kč.
Žádná závratná částka, viďte? Tyto věci však mohly posloužit mnoha důchodcům, sociálně slabým občanům a bezdomovcům. Těmto lidem bychom měli pomáhat. Měli bychom se o ně starat, když už sami nemohou. Jsou staří, často nemocní a opuštění.
Zamysleme se. Všichni. Jednou totiž můžeme být mezi nimi.


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

Reakce k článku


Od: Martina Bittnerová - 14.1.2004 - 12:26

Jo je to hnus a nechápu, jak to někdo může udělat. Na druhou stranu je třeba problém to, že jedna charita sbírá oblečení pro sociálně slabé a bezdomovce a druhá ne, takže třeba mnohdy mizí v popelnicích věci, které jsou slušné, ale které prostě nemáš komu dát. A já třeba nechápu pak, proč nemají prodejci těch časopisů jako Patron, nebo jak se jmenuje, na sobě pořádné oblečení. Přitom, když si uvědomím, co jsme kdy celá rodina vyhodili, určitě by to pár lidí ošatilo.

Od: Markéta Karešová - 14.1.2004 - 15:54

Martina: řeším to tak, že oblečení, který nechci (pokud je zachovalý) odnesu na faru. Oni to buď předají do nějakého domova, nebo to dají charitativním organizacím. Je mi líto vyhodit oblečení jen proto, že už mi není. (rostu rychle :-)))) Určitě bys uspěla na faře i v Neratovicích.

Od: Filip - 29.1.2004 - 8:55

Myslím že denně se dějí podobné i horší věci. Pořád někdo někomu něco krade a nikdy neví jak moc to někoho poškodí. Co třeba vzkrádání domů, z kterých majitelé utekli při povodních? Co přepadávání důchodců? Co tuneláři(většinou kravaťáci, na pohled to slušní lidé), kteří často připraví o práci tisíce lidí a možná i "vyrobí" nějakého toho bezdomovce. Zkrátka myslím že zloděj je zloděj. Ať ukradne peněženku, tašku před dveřmi, nebo svetr bezdomovci.

Od: Markéta - 30.1.2004 - 19:59

Filip: asi bych měla napsat, že máš pravdu, krádež je krádež, ať jí provede kdokoli komukoli. Ale okrást staré, nemocné nebo postižené lidi se mi zdá tak nějak víc amorální. Tím nechci říct, že by nějaká krádež mohla být považována za morální, to jistě ne. Ale krádeže tohoto typu jsou podle mě kromě toho ještě ubohé.

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0374 s