Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.6.2023, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13451
Komentářů: 11381


MěřeníV létě se hubne mnohem snadněji

22.07.2009   Martina Bittnerová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Slunce dodá potřebnou energii, letní sportování vytvaruje tělo a neodolatelná chuť k jídlu odešla spolu s posledními mrazivými večery. Zdálo by se, že nic nemůže zabránit úspěšnému hubnutí. Vždyť stačí jen zapojit potřebné odhodlání a nastolit pravidelný režim, ale ve skutečnosti to tak jednoduché není.

Každopádně v prvé řadě musíme začít úpravou jídelníčku. V nadcházející sezóně skvělé zeleniny a čerstvého ovoce se to zdá přeci jen snazší. Protože právě zmíněných dvou součástí běžné stravy si můžeme dopřávat dle libosti a lze je celkem snadno vyměnit za tučné omáčky a tradiční české buchty, na něž v parnu stejně nemíváme ani chuť.

Přesto se doporučuje vyhnout se přezrálému a sladkému ovoci jako banán, hrušky, hrozny, či švestky, nicméně bohatý sortiment ostatních plodů na trhu je zcela nahradí. Ze spíže musíme také vyloučit alespoň na čas obiloviny a moučné výrobky, přičemž dáváme vždycky přednost celozrnným moukám i pečivu. Z mléčných výrobků volíme pak ty s nižším obsahem tuku. Pochopitelně opustíme rovněž i oblíbené slazení kávy a čajů, či popíjení slazených nápojů. Doma vyrobený ledový čaj bez cukru osvěží lépe než limonáda a pitný režim pak doplňujeme minerálními vodami a nezapomínáme ani na obyčejnou pramenitou vodu.

Nezbytným prostředkem ke zhubnutí je pohyb, bez něj změny ve stravě nepřinesou onen kýžený efekt a spíše než pocit štěstí dostaví se velké rozčarování.
Přesto zrovna v létě se nabízí tolik možností, jak trénovat fyzičku, aniž by se našinec musel potit v posilovně, či běhat v přeplněných parcích.

V horkých měsících lze jednoduše spojit příjemné s užitečným a tak si na dovolenou přibalit brusle – in liny, nebo si naplánovat výlety na kole, či utužovat svalstvo pravidelným plaváním. To vše pak lze vykonávat na zdravém vzduchu a ne v přítmí cvičebních sálů. Pro náročnější sportovce se pak nabízí tenis, ale stejně tak si můžete na louce zahrát badmintom, či na plácku před domem volejbal. Zažijete přitom i trochu legrace se spoluhráči a vlastně si možná ani nevšimnete, že konáte něco pozitivního pro své tělo. Osvěžíte tím totiž i svou duši.

Duševní pohoda vám pomůže lépe překonávat stresové situace a o to méně častěji pak budete mít nutkání sáhnout po sladkém.
Tudíž pokud se vám podaří prospěšně skloubit vhodné stravování a tělesnou aktivitu, úspěch vás jistě nemine.

A navíc s paprsky nad hlavou se určitě hubne mnohem radostněji.

Zdroj obrázku: i.ehow.com


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0258 s