Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 28.6.2022, svátek má Lubomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníSatanovo vejce jako příčina vytrženého jazyka?

20.08.2009   Michaela Jurmanová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Každého z nás aspoň jednou zavedl osud do situace zahalené tajemstvím a protkané napětím. Neznámo, která v nás probouzí chuť po dobrodružství. Láká nás.  Ptáme se, proč jsme byli vyvoleni právě my. Ne vždy čeká na konci téhle cesty příjemné překvapení. V knize si projdeme peklem, nepříjemnými situacemi, zážitky plnými strachu. Vstávají nám vlasy na hlavě a kolikrát zůstává srdce i rozum stát.

Přes neblahé situace se často uchýlíme i v životě k otřepaným klišé. Známe je všichni. Všechno zlé je k něčemu dobré. Nebo dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. 

Autor David Glokner z takových stavů čerpá a klade je hrdinům rovnou pod chodidla. Přináší tajemství, poznání nepoznaného a leckdy i krutý boj, který často přináší smrt. A to vše ve spojení běžného života s dávnou historií a půvabem 16. století. Důkaz v autorově zálibě ve střetu nečekaného a nemožného můžeme pozorovat nejen ve vracející se historii ale i v životech jednotlivých postav, které se v něm potkávají. Cesta osudu je dohání stále k otázkám: Co je Satanovo vejce? A proč ho chtějí všichni získat? 

Je na čase odhalit celý napínavý příběh, ostatně ve shodě s nakladatelstvím.

Hrdina příběhu dostane nepříjemný úkol: zlikvidovat zohavené tělo neznámého muže. Když si po splnění úkolu přijde pro slíbenou odměnu, najde svého zaměstnavatele mrtvého a s vytrženým jazykem. Ben je dobrodruh. Podobné příhody ho příliš nerozházejí. Ale je tu ještě jeho čtyřletá dcera, o kterou se musí starat. Jeho jediná, ale o to bolestnější slabina. Vzápětí jsou oba vtaženi do krvavého boje o tajemnou relikvii ze šestnáctého století a v něm proti sobě několik mocných sil. Na scéně se objevuje přízrak z minulosti... Boj o přežití v čarokrásné, ale o to zrádnější Praze může začít! Thriller Satanovo vejce patří k sérii románů, které spojují postavy dobrodruha Benjamina Krásy a jeho dcery Lízy.

Při čteni nás budou provázet otázky stejného typu jako hrdiny v knize. Můžeme polemizovat zda existuje Satanovo vejce doopravdy či zda se jedná o výmysl bláznivého člověka, který se snaží upoutat na sebe pozornost. A je satanovo vejce pouhým předmětem nebo je spojeno s nadpřirozenými silami, které člověku dodávají neskutečnou sílu a moc?

Věřím, že autor úmyslně nechává odhalení celé záhady kolem Satanova vejce na nejlepší příležitost. V příběhu každá bytost pozná jeho podstatu. Několik z nich ochutná na vlastní kůži jeho sílu. A dostaví se náhlé okamžiky radosti spojené s touhou žít a dokázat víc, myšlenky zabíjet i ochraňovat, končící zklamáním a naprostou prázdnotou...

Další zajímavostí je, že David Glockner svedl celý příběh do našeho hlavního města.Učarovala mu Praha natolik už v době, kdy tu žil nebo je spíše pravdivé jeho tvrzení, že to pro něj bylo nejhorší období v životě?

Dalším faktorem ovlivnujícím příběh může být jeho dům ze 16. století. Připomíná mu fantasmagorickou věž. Nachází se v zajímavé krajině male vinařské obce na břehu Ženevského jezera. Nemalý podíl k napsání této, ale i ostatních knih mají i nečekané situace provázející a ovlivňující jeho život. David Glokner je zkušeným autorem a zůstává otázkou, kdy přijde s dalším románem. Nechme se překvapit.

Satanovo vejce, David Glokner
Daranus 2009
obálka
www.daranus.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0394 s