Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.3.2024, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníKdyž do divočiny, tak na baloncích!

20.08.2009   Michaela Wilhelmová   Film   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Diváci i kritici si konečně mohou podat ruku. Výtečné hodnocení tragikomické pohádky Vzhůru do oblak hned tak nikdo neodpáře. Není se čemu divit, Pixar opět boduje. Tentokrát s desátým animákem své produkce, ovšem prvně v 3D.

Že není potřeba jediného pořádného slovíčka pro slzu v oku dokáže hned na počátku slet dojemného manželského života, který ovšem nekončí dvakrát šťastně. Na jeho konci sedí ve svém domku 78letý prodejce balonků Carl sám, povídá si s obrázkem své zesnulé družky a jediný spásný nápad, který má, je splnit jejich životní sen. Mít domek u vodopádů v srdci divočiny Jižní Ameriky! Zatímco v okolí vyrůstají mrakodrapy, sebere důchodce poslední sílu, zažene dotěrného skautíka Russella a přes noc nafoukne balonky. Cesta i s domem směrem k oblakům začíná! Jen kdyby se skautík zrovna neskovával na verandě a v hluboké divočině nečíhalo větší nebezpečí, než prales a divá zvěř...Na první pohled jednoduchá, na druhý velmi sofistikovaná grafika vylepšená 3D provedením, scénář, ve kterém najdete skulinky jen s obzvláštním vypětím a skvělé střídání humoru s roztomilou akcí i dojemnými scénami. Tvůrci si vyhrají se symbolikou postav (tvarová přirovnání) i barvami. S optimismem mizí i pastelová kolorace, mluví-li se o manželce, najdete něco speciálně barevného. Před tvůrci nezbývá než smeknout. Filmeček se skutečně podařil. Skrývá toho v sobě víc, než si v kinosedačce vůbec stihnete všimnout.

&Stáb se před začátkem animací vydá do nitra jihoamerické džungle, vyleze na stolovou horu a své zkušenosti pak promítne do filmu. Kvůli jedné z hlavním postav - ptačici Kevině - musí dokonce přijít na nový způsob animace. "Peří není jako vlasy, museli jsme kvůli němu vymyslet nový renderovací systém," svěřil se jeden z techniků. Práce se vyplatila. Nezbývá než souhlasit s Johnem Lasseterem, šéfem umělecké výroby studia Pixar, když říká: "Myslím, že je to jeden z nejvtipnějších a zároveň nejhezčích filmů, co jsme zatím udělali." Pixaráci, jen tak dál!

Hodnocení: 9 / 10


Režie: Pete Docter, Bob Peterson
Hrají: Edward Asner, Christopher Plummer, Bob Peterson, Delroy Lindo, David Kaye,
Jess Harnell, Pete Docter
V českém znění: Vladimír Brabec, Martin Sucharda, Pavel Liška a další

Premiéra: 20. srpna 2008

foto: Falcon


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.039 s