Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníVítr v piniích vane v Japonsku i Číně

04.09.2009   redakce   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Zajímáte se o kulturu asijských národů nebo jen rádi čtete? Potom si nenechte ujít román Vítr v piniích od autorů Františky Vrbenské a Jakuba D. Kočího! Působivé vyprávění ostřílené autorky historické fantasy literatury a básníka a novináře vás zavede na nebezpečnou cestu po zemích Waynanu a Čomjü, vystavěných na reáliích staré Koreje, Číny a Japonska.

Jestliže máte rádi propracované příběhy plné napětí, ve kterých nechybí akce, osudové zvraty, láska ani obyčejné lidské hašteření, potom sáhněte po novém románu Vítr v piniích! Propracovaná kniha je vystavěna na asijských reáliích. Hlavní inspiraci hledali autoři ve staré Koreji, ale nevyhnuli se ani okolním územím; proto v románu najdete i stopy japonského divadla Nó nebo Velkou hraniční zeď.

Příběh se odehrává ve dvou zemích, které vleklá válka spojila v jediné Waynanské císařství. Poutníci se vydávají na svatou výpravu, která má přinést říši ztracený blahobyt, ale skoro každý si chce od bohů vyprosit i něco málo pro sebe. Jak mohou osudy zamíchat drobné malichernosti? Jakou úlohu hrálo ve válce tajemné Dračí knížectví? Podaří se zavrženému generálovi Darengolovi odčinit zradu císaře? Setká se krásná princezna Sair znovu se svou láskou? Dovede mnich Ituan výpravu na posvátnou horu opředenou legendami? To se dozvíte v mistrně vyprávěném příběhu Františky Vrbenské a Jakuba D. Kočího.
Obálku vytvořila uznávaná výtvarnice Jana &Souflová. Vnitřní ilustrace od Jasmíny M. Kočí jsou malovány tradiční metodou: tuší na rýžový papír.

Vítr v piniích se zrodil z historických obrazů života asijské společnosti. Dotvářejí ho poetické motivy zasazené do drsného světa bojovníků, chudiny zbavené majetků i práv i zrádců odsouzených na smrt. Osudovost i poezie všedního dne, to je román Vítr v piniích.

Vítr v piniích
Františka Vrbenská & Jakub D. Kočí
Vydává nakladatelství: Straky na vrbě

Více informací na: www.straky.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.031 s