Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníBarbara Woodova - Duhový had

28.08.2009   Monika Dobešová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Máte rádi minulost? Máte rádi tajemno? Tak neváhejte a čtěte…

Hlavní hrdinkou knihy "Duhový had" Barbary Woodové je Joana Druryová, vnučka australských misionářů a dcera britských kolonistů. Rodiče Joany zemřely za zvláštních okolností ale matka ji před smrtí stačí říct, že nad rodinou visí neznámá kletba. Ta má své kořeny v daleké Austrálii. Joana se tam musí vypravit a kletbu zničit.
 
Vyzbrojená deníkem matky se vypraví do neznámého světadílu. Po vylodění v Melbourne potkává chlapce Adama a Hugha Westbrooka. Westbrook je malého příbuzný. Kluk nemluví a je vidět, že prožil velké trauma. Hugh nabízí Joanně přístřeší na své ovčí farmě Merindě. Vypadá to,že Adam si k Joaně za tu chvíli v přístavu vytvořil důvěru a tak Joana nabídku příjímá kvůli Adamovi. Na farmě se o něj stará a zároveň pátrá po místě zvaném Karra Karra, vyčteném z deníku. Prozradí důvod své cesty Hughovi. Ten ji pomáhá jak jen může. Nikdo z domorodců se nechce k Joanně přibližovat. Přináší prý samé špatné síly.

Po nějaké době se potkává místní dívku Satan.Ta ji seznamuje s kouzly domorodců. I s cestami snění. Jako z čistého nebe farmu zasahuje tyfus. Mnoho lidí, včetně  dětí, při něm zemře. Joana si to dává za vinu. Projeví se sice jako velmi schopná léčitelka, ale myslí, že pohromu přivolala ona. Chce odejít, ale to ji Hugh nedovolí. Měl se ženit, ale Joana v něm probudila lásku (jak jinak). Žena tedy zůstává a pátrá po Karra Kaře z deníku.
 
Stanou se s Hughem manželé, ale v kraji jim to někdo nepřeje. Farmář ztrácí spoustu svých ovcí i dva muže. Joana mezitím zjišťuje více o svém prokletí a porodí děcko.
 
Dcerka Beth po létech začíná dospívat. Jona má znovu strach o její život. Rozhodne se vydat po nově získaných stopách. S dcerou,manželem a hrstkopu dalších se po nich vydávají. Hughovipřichází telegram z farmy. Ovce ve velkém umírají, napadají je mouchy. Hugh se vrací na Merindu. Joana s Beth putují dál. Po několika dnech se vinou zblázněného kompasu ztratí v poušti. Zastihne je vodní stěna a oddělí je od sebe. S sebou vezme postavený tábor. Joana zůstává sama. Objevuje jen mrtvého námořníka. Snaží se najít (naučenou) svoji cestu snění a to se ji nakonec podaří.

Doputuje do hledaného kmene, najde tam dceru, i když těžce nemocnou. Beth se z nemoci uzdraví a putují dál s kmenem. Jednou za pět let schází s ostatními u hory Karra Karra. Joana tedy objevila místo, které hledala, rozluštila své prokletí a zbavila se jej.
 
Kniha se mi líbila. Od Woodové to byla má první, takže jsme nevěděla, co čekat. Po trochu nezáživném úvodu se to začalo velmi slibně rozvíjet. Až do konce. Tajemství, napětí, láska. Obvyklé přísady mých knih. 

Rozhodně doporučuji k přečetní, ale ten závěr... Joana vyřeší záhadu a zbaví se prokletí. Není tam, zda je Hugh najde. Ale pevně věřím,že ano.

Barbara Woodová: Duhový had
Vydalo nakladatelství ABZ v roce 2009
obálka
www.knihy.abz.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0277 s