Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 29.2.2024, svátek má  

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníTu mě bolí, tam mi loupe

14.09.2009   Michaela Wilhelmová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

&Stípe vás za uchem, svrbí vás pod kolenem, nebo šílíte z právě nahmatané bulky v podpaží? Pokud v noci nemůžete spát hrůzou z představy, co všechno ty jemně se ozývající symptomy znamenají, pořiďte si tuhle knížku.

Počítáte se mezi hypochondry? Ideální čtení na dobrou noc. Vážně - ono totiž málokoho nedloubne, nezasvědí, či si neřekne, jestli mu vlasy nepadají víc, než loni. V poměrně tlusté publikaci doktorky Joan Liebmannové-Smithové a Jacqueline Eganové najdete odpovědi i na sebemenší trabl. Jen pozor, abyste se podobně jako já nejdřív nevyděsili, když nalistujete stránku s problémem, který vám do teď jako problém nepřišel a s hrůzou v očích se začtete do černavých písmenek. Představujete si své tělo div ne naložené ve formalínu, když se vyloupne z obsahu krátká, leč výstižná větička: "Jedná se o typický projev stárnutí." No, nebylo by lepší mít nějakou lehce léčitelnou nemoc?

Poměrně přehledné členění rozparceluje tělní zádrhely podle oblastí (uši, oči, krk, záda, nohy atd.), přidá špetičku koření ve formě citátů slavných osobností (zejména těch historických), posype další špetkou výletu do minulosti medicíny i alternativních cest, ze kterých se místy může dělat i zle. Tak například - věřili byste, že nateklý nos byl považován za produkt přílišné náruživosti a ještě Freud doporučoval jeho zmenšení jakožto zmírnění nadmíru vydrážděné sexuální touhy? Mnohde naopak srovnáte, nemáte-li náhodou stejnou obtíž jako třeba slavný vojevůdce Alexandr Veliký, či třeba Sokrates.

Krom popsání projevů a varovných signálů vám samozřejmě knížka nabídne (existuje-li) řešení, a to pod hlavičkou dopravní značky STOP. Ve spojení s historickou exkurzí, citáty a faktickým sloupkem se tak z knížky stává nejen dobrý rádce, ale i zábavné počteníčko. Pravda, místy vás odpovědi zklamou svou laicizující formou sklouzávající až k plytkosti, ale hned na další stránce si snad reputaci doktorka Joan zase napraví.


Signály těla
Liebmann-Smith J., Nardi Egan J.

Nakladatel: Metafora
Počet stran: 464
Běžná cena: 369,- Kč
ikonka: Metafora


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0217 s