Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 24.1.2021, svátek má Milena 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 512
Publikovaných článků: 13007
Komentářů: 11185


MěřeníTaky máte poslední dobou pocit, že Jára Cimrman definitivně ovládl internet?

05.10.2009   Oldřiška Skočíková   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Důkazem by mohly být následující titulky, jež mi onehdá ráno nabídl prostřednictvím serveru Novinky.cz Seznam. Dověděla jsem se, že „Strojvedoucí v mezinárodních rychlících musí konat potřebu do kbelíků“„Vystresovaní lední medvědi se za posledních sto let scvrkli“, a co víc „V Anglii mají psa, který se považuje za kočku“.

No uznejte, kliknout v takovém případě na odkaz více zpráv vyžaduje opravdu pevné nervy (navíc, co když se pod titulkem „Sexuolog Radim Uzel: Kouzlo pomalého svlékání“, skrývá video s pomalu se svlékajícím jmenovaným?).
S podobnou dávkou informací by leckoho přešla odvaha odejít do práce, nebo opustit dům. Ovšem my otrlí uživatelé internetu z 21. století ani nemrknem.

Internet změnil a mění náš život. Má spoustu předností a patří k nim i poskytování rychlých a přímo do Vaší kanceláře či pokoje se šířících informací. Ale máme tu problém. Čas ušetřený chůzí k novinovému stánku často padne na snahu si mezi těmi informacemi vybrat. Pokud si koupíte své oblíbené noviny nebo časopis víte co můžete očekávat, jakou kvalitu asi budou informace mít, případně čeho se budou týkat. Na internetu je nabídka pestřejší.
A tak zatímco bulvární deník bych si nekoupila, neboť mi jako zdroj informací připadá nesmyslný, jeho četba ztrátou času a jeho koupě ztrátou financí, musím konstatovat, že od doby pravidelného používání internetu má informovanost o životě celebrit, životním stylu, mimozemšťanech, zázracích všeho druhu a katastrofách, je zdaleka největší v mém životě.
Uznejte, že i velmi intelektuálně založený jedinec může podlehnout pokušení kliknout na titulek „Mexická televize ukázala mimozemšťana chyceného do pasti".

Vlastně, když o tom tak přemýšlím, kdo vlastně vynalezl internet? Mám takový pocit, že podíl známého vynálezce jogurtu, vzducholodi, dvoudílných plavek, podprsenky pro akrobatku a nezištného pomocníka světových géniů, je tu zcela evidentní. Ať žije fenomén Cimrman ve světě moderních technologií.

Zdroj obrázku www.cs.wikipedia.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0662 s