Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.6.2022, svátek má Petr a Pavel 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13230
Komentářů: 11308


MěřeníVýcvik jezdeckého koně

07.10.2009   Monika Dobešová   Literatura   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Ovšem jak moc krásný je, když kůň pod vámi skáče jak kobylka Hemelka a utíká domů jako o život? Že to neznáte? Knihu Výcvik jezdeckého koně si přesto přečtěte!

„Vychovejte si ze svého koně dokonalého, spolehlivého partnera“, čtu na přední stránce knihy. Říkám si, co mi kniha může přinést nového. Otáčím proto první list a pouštím se do čtení.

Již po prvních deseti stránkách jsem odhodlaná zajít za svoji trenérkou do jezdeckého klubu a nařídit ji přečtení Woodovi knihy. Kde tam je to její "pobízej pořádně nohama, kůň musí vědět, že na něm sedíš", "vezmi ho bičíkem ať jde, stiskni ho holeněmi". Ze začátku se mi to příčilo ale pak jsme uvěřila, že jiná možnost opravdu není. Nyní ji ale nacházím.

Koníci v knize nejdou pod tlakem ani pod pohrůžkou výprasku. Jdou na základě své hlavy a pro potěšení pána. Wood krásně ukazuje, že je možné koně vychovat bez jakéhokoli hněvu, pohrůžek či trestání. Předvádí jak správně zatáčet, zpomalovat, zrychlovat. Jak jít s koněm na ruce a hlavně jak jej odnaučit zlozvyky.

Zdůrazňuje tolik potřebnou oboustrannou důvěru a tolik mnohokrát přecházenou práci ze země. Také ovšem podotýká, že k tomu, aby náš čtyřnohý miláček dělal to co chceme, je zapotřebí mnoho dřiny a ještě více trpělivosti.

Knihy jsem přečetla jedním dechem. Uchvátilo mě, že to opravdu jde po dobrém a že bičík je používán nikoli k trestání koně, ale jako další pomůcka k mírnému pobídnutí. Do jezdeckého klubu jsem přestala chodit a našla jsme si paní na mateřské, která potřebovala jezdit jejího koníka. Začala jsem trénovat podle svého a podle Woodovy knihy a již po měsíci jsme společně se &Sohajem slavili první drobné úspěchy.

Knihu bych doporučila koňským nadšencům, zejména těm, kteří chtějí mít z jízdy potěšení spolu se svým koněm, a chtějí akceptovat jeho duši. Pro ty je to nejlepší čtení a věřím, že stejně jako mě Vás kniha naprosto uchvátí.

Perry Wood: Výcvik jezdeckého koně
Vydalo nakladatelství Metafora
Obálka:
www.knihkupectvi.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0363 s