Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 1.12.2021, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13146
Komentářů: 11275


MěřeníDesignu neuniknete! Tak mu raději jděte naproti.

05.10.2009   Aneta Šimonková   Výtvarné umění   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Jak řekl jeden z našich nejznámějších tvůrců současné mladé generace, Maxim Velčovský, design nás obklopuje všude. Nábytek, auto, oděv, šperk nebo obyčejná sklenice od okurek – design jim kromě základní funkčnosti vdechne i estetickou stránku. A abyste se zorientovali v nových trendech v této oblasti, zajděte na akce Designbloku 09, který probíhá od 6. do 11. října v obchodech, galeriích a superstudiích v Praze.

Tento již tradiční týden vizuálních prezentací, který se koná každoročně na podzim, proběhne paradoxně v duchu „Jara“. Toto období totiž inspirovalo tvůrce ke znovu obnovení a vzpamatování se po hospodářské krizi. Ale nejenom tuto „inspiraci“ můžeme hledat v tématu „Jaro". V posledních letech se díky přehlídce nápadů na Designbloku setkávají firmy a designéři, kteří později nacházejí jednotnou řeč ve společných projektech, a to jak subjekty české tak i zahraniční.

Koncepce týdne designu vytváří v Praze tzv. zóny, které se soustředí kolem Starého a Nového Města, Holešovic a Karlína, kde se nacházejí obchody a galerie, které tým Designbloku doporučuje. Namátkou jmenujme Qubus, převážně s originálními objekty do interiéru, stejně tak Konsepti či de.fakto nebo Kartell a premiérově se zde představí Preciosa – český výrobce lustrů a křišťálu. Módní inspiraci pak nabídne česká značka Timoure et Group, směs převážně zahraničních vybraných kousků od věhlasných značek najdete v Simple Concept Store, na zajímavé boty se zkuste podívat v obchodě Bella Bruta a když jsme u českých značek a obuvi, tak nesmíme zapomenout na další nováčky v týdnu designu. Ty představuje jednak známá značka výrobce hodinek Prim a protože se ke znovuobnově  hlásí tradiční botasky, které vzkřísili dva mladí designéři, tak na Designbloku vzhledem k tématu nemohou chybět. Najdete je pod značkou Botas.

Doprovodný program, který však rozhodně nepovažujte za vedlejší, pak zprostředkují dvě studia v Holešovicích. Jedná se o Superstudio Classic 7 v Jankovcově ulici a skoro sousedící Superstudio Holešovický pivovar. Zde se návštěvnící pokochají funkcí objektů, které se třeba nemohou kvůli nedostatku prostoru plně rozvinout v obchodě nebo zde naleznete výrobky, které zatím nemají výrazné obchodní zastoupení, ale pozornost si určitě zaslouží.

K týdnu designu vychází také průvodce, DesignGuide 2010 – Styl a design v Praze, kde naleznete tipy na obchody s designem a módou, restaurace a kavárny a upozornění na novinky v této oblasti.
Takže, jak hlásá letošní ročník – Designu neunikneš! - proto mu raději jděte naproti, ať vás pak nic nepřekvapí.

Více informací, kompletní přehled značek nebo kalendář akcí naleznete na http://designblok.cz.

Foto
: http://designblok.cz


Komentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0251 s