Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.11.2023, svátek má Zina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13619
Komentářů: 11402


MěřeníPekelně drahý počítač? Musí být celý ze zlata!

03.02.2010   Michaela Wilhelmová   Rozhledy   Zobraz článek ve formě vhodné pro tisk

Ne nadarmo se říká, že jakmile zaplatíte za počítač, auto či libovolnou technologii, jejich cena ihned klesá. A to rapidně. Pokrok cválá tempem přeborníka z Velké pardubické a najít věc, jejíž hodnota se udrží, je stále těžší. Poradíme vám. Kupte počítač trvalé hodnoty. Jaký to je? Přeci zlatý!

Začneme nejmenší položkou. Tu představuje myš. Zlatá se dá sehnat hned v několika provedeních a světe div se, některé si může dovolit i obyčejný smrtelník. Například na obrázku v úvodníku. Samozřejmě není celá ze zlata, ale kdo to pozná? Za výstředního milionáře s ní budete určitě. A to stojí jen 30 dolarů.

Ve zlatě se dá sehnat i počítač. V tomto případě již nejde o zlato kočičí. Kejs je skutečně pozlacen. Uvnitř najdete terabitový disk a dvoujádrový procesor. Jen pozor na zloděje, krádež tohohle počítače by skutečně zamrzela...

Wazakura Kobou, slavný japonský designer, se přičinil o to, že si zlatou klávesnici může pořídit takřka každý. Písmenka jsou pozlacena jemným nánosem zlata, a proto se není čemu divit, že přijde na víc než avizovaná myš. Ale nevěšte hlavy, ani tak nejde o horentní sumu. V Japonsku se dá klávesnice sehnat za 28.875 jenů, v e-shopech stojí 271 dolarů. 

Výhodnou koupí se jeví notebook. Ušetříte totiž za monitor, myš i klávesnici. Tenhle, jak jinak než zlatý, patří pod křídla Applu. Za designem stojí Alex Wiley. Technický poklad je plánován hlavně pro vysoké managery, ale ruku na srdce, nezešedli by dříve strachy, že jim někdo ukradne počítač? Vždyť je nefalšovaně 24karatový!

Herní Nintendo Wii se těší stále větší oblibě. Tak proč by výrobce pro bohaté mazánky ještě bohatších rodičů nevyrobil i několik kousků ve zlatě? Mluvčí společnosti Danielle Robinson dokonce zašle do tisku zprávu, že jeden kousek vlastní i anglická královská rodina! Nepřehání. Ovšem nekoupí jej z daní angličanů, nýbrž dostane jako pozornost od Nintenda. Nemáte-li stále dost, na závěr je tu pro vás celá plejáda dalších zlatých nápadů.

Zlatý iPod Shuffle
(v levé horním rohu) můžete do uší zastrčit za 32 dolarů (takže se o tom, že je ze skutečného zlata, dá s úspěchem pochybovat). Nicméně vám minimálně může vyhrávat zlaté hity minulých let.

Fotoaparát Minox DC1011 má 10,1 MP a všechny ostatní zlaté hračky si s ním můžete vyfotit za cenu skutečně pozlacenou - 1 700 dolarů.

Telefon Dolce&Gabbana H700 by neměl uniknout pozornosti žádné zlatomilné slečny či paní. Má bluetooth a peněženku ochudí o 73 dolarů.

To pozlacený obal na iPhone vás přijde na 30 dolarů, zlatem oplývající hard disk na 175 dolarů a konečně poslední kousek, taška na MacBook stojí 35. 


Pokud jste si nevybrali, můžete se těšit na další dávku zlatých vychytávek příští týden! 


Obrázky: www.wejetset.com, www.moolf.com, media.onsugar.comKomentáře čtenářů

Jméno: Email:
Nadpis:
Komentář:

Vulgární a urážlivé reakce budou redakcí smazány
Kontrolní otázka proti spamovacím robotům:
Jaký je součin tří a čtyř? 

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0346 s