Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Letní Čechy? Výlety, koupání i špetka adrenalinuÚvodník: Hoříte nedočkavostí, co jsme si pro vás připravili za hlavní téma na měsíc končících prázdnin, tedy srpen? Tentokrát nebudeme cestovat nikam daleko, ani se nezahltíme učebnicemi o technice či biologii. Protože - určitě to rčení znáte - Všude dobře, doma nejlíp...

Článek:

Je to tak. Na srpen si můžeme koupit lístky na vlak leda na druhý konec Čech. A že bude z výletů pořádně na výběr. Téma totiž zní jednoduše: Letní Čechy. Chystáme pro vás průvodce po pamětihodnostech přírodních i architektonických, tipy, kam se podít za přízně i nepřízně počasí, kde smočit upocené tělo, až se do něj opřou sluneční paprsky přesmíru a možná se i proletíme letadlem - samozřejmě jen z Čech na konec světa Čech. 

Letní toulání po hradech českých jsme v loňském roce zakončili devátým dílem s Bezdězem a byl by hřích v něm nepokračovat. Už víte, jaké taje skrývá údajně nedobytná Kost? Sami vám to rádi během srpna prozradíme. 

Nevynecháme ani recepty z české letní zahrádky, pořádnou grilovačku a pro ty, kterým lahůdky dvakrát nevoní, máme k přičichnutí i benzín, respektive ohlédnutí se za českou dopravou. Nebojte se, zkrátka nepřijde ani ta ekologická. Cyklotrasy si zaslouží pozornost jakbysmet. 

Namažte se opalovacím krémem, připravte si mapu naší krásné země a do batůžku svačinu, letní srpen na Rozhledně právě začíná! 


Prozatím se můžete podívat například do Českého Krumlova - (klikni)- užasnout nad českými kruhy v obilí -  (klikni) - nebo si prostě jen udělat letní salát pro zdraví i osvěžení - (klikni)

Ikona: Flickr.com01.08.2010 - Michaela Wilhelmová