Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Boj o život pod přímou palbouÚvodník: Murdoch se opět ocitá jen vlásek od jisté smrti. Dokáže v závěrečné epizodě druhé série zachránit sebe i svoji, nečekaně početnou rodinu?

Článek: Detektiv William Murdoch se ocitne v nečekané konkurenci s jiným policejním důstojníkem, když vyšetřuje smrt Humphreyho Breena, který údajně spadl z okna ve třetím patře. Rivalem je seržant severozápadní jízdní policie Jasper Linney, jenž přijel do Toronta z Britské Kolumbie za svědkem v případu, jimž se zabývá ve své jurisdikci. Oba policisté jsou si neuvěřitelně fyzicky podobní, ale také se snaží využívat stejné moderní vyšetřovací metody při své práci. Proto brzy shodně zjistí, že smrt Humphreyho Breena měla jiné důvody, než se zdálo na počátku...

Zdroj: ČT


„A je to tady!“, chce se mi zvolat. S Veškerou možnou pomocí, názvem třinácté epizody, finišuje druhá řada Případů detektiva Murdocha. Přes očividně stoupající popularitu seriálu, v době dotočných druhé série by jen málokdo očekával celosvětový úspěch, díky němuž v těchto dnech probíhá natáčení dokonce čtvrté řady. S nejistotou budoucích zítřků, chytře promyšlená finální epizoda dvojky tak nejenže hýří inteligentním humorem, ale na pozadí netradiční kulisy „Divokého Západu“ přináší slušnou dávku akce a Murdoch dokonce opět vyměňuje bicykl za koňské sedlo. Ale co Enid a Julia? Je snad v podobné detektivce místo pro romantiku? Od odpovědi nás dělí jen několik hodin. Ještě před tím, než však rozepíšu úvodník následujícího Případu, ohlédněme se za předešlými díly a zavzpomínejme v „obrazech“ alespoň na některé okamžiky, které jsem za oněch 26 dílů s Murdochem, Crabtreem, Julií a Brackenreedem zažili.

PS: POZOR! Patříte-li mezi fanoušky seriálu, určitě neopomeňte poznámku pod údaji o odvysílání 13. epizody.


Murdoch je vědec-amatér a nemá potřebu to skrývat...Julia Ogdenová: Kráska, doktorka anebo obojí?


S Crabtreem to někdy není jednoduché...


...nakonec ani s Brackenreedem...


...který dává Murdochovi pěkně zabrat.


Setkávání s "legendami" je pro Williama každodenním chlebem.


Bude Julie tou pravou...?Případy detektiva Murdocha: Veškerá možná pomoc
5.8.2010 ČT1 20:00
Hrají: Y. Bisson, T. Craig, H. Joyová, J. Harris a další.
 Režie: Kelly Makin

foto: Grenada Media

!POZOR! Zajímá vás, jak se natáčejí případy detektiva Murdocha? Sledujte stránky Rozhledny pro další informace o připravovaném setkání fanoušků seriálu, během něhož proběhne promítání fotografií a videí ze zákulisí seriálu!


04.08.2010 - Kateřina Sovová