Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Vyluštěte si báječný receptÚvodník: Váháte, co vařit k večeři či nedělnímu obědu? Není nic jednoduššího – sáhněte po kuchařce! Jenže v tomhle případě vás před procvičením jemnocviku v sekání cibulky či smažení řízků čeká ještě dril šedé kůry mozkové…

Článek: Nebojte se, Křížovky s báječnými recepty vás v případě luštitelského selhání o hlavní přísadu jídel nepřipraví. Křížovky totiž „jídelní“ tajenku nemají; skvělé recepty, nad kterými budete připomínat Pavlovova psa, najdete vždy v intervalu pár stránek celé, připravené na gastronomické nasazení všech zdatných luštitelů. Co na vás tedy v zapeklitých 126 tajenkách čeká? Citáty slavných (naštěstí ne českých celebrit, ale například středověkých i novověkých vědců), interesantní perličky z jejich životů i zajímavá fakta. A pokud vám nějaká obzvláště zajímavá nevyjde? Stačí nalistovat zadní stránky a řešení je na dosah. Hlavně nepodvádět!

Křížovky jdou v posledním roce opět do módy, zdá se, že sudoku upadá populační matematickou přesyceností. Je příliš stereotypní. I tak nám zajisté všichni věrní luštitelé dají za pravdu, že je lepší křížovky luštit, než o nich jen číst. Přinášíme vám proto ochutnávku luštitelskou, přímo z publikace:


Autorkou jazyk lákajících receptů je poměrně známá pisatelka oblíbených kuchařek Helena Rytířová (připomeňme například její Nedělní menu - kuchařka krok za krokem). Poradí vám zdravou polévku, skvělé úpravy masa za použití zázvoru, který mimochodem patří mezi její obíbené a velmi zdravé ingredience a neopomene samozřejmě ani zákusek. Co mají recepty společného? Plnou pusu slin máte ještě dřív, než je dočtete! A pro nedočkavé kuchařinky i kuchtíky máme závěrečné překvapení: jeden receptík závdavkem. Dobrou chuť! 

Helena Rytířová: Křížovky s báječnými recepty
Počet stran: 128
Vydalo nakladatelství Fragment
titulka
www.fragment.cz (obrazová příloha převzata tamtéž)24.09.2010 - Michaela Wilhelmová