Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Vyhrajte s námi stylová trička a 3D skládačky!Úvodník: Lednová soutěž je tu! Tentokrát si pro vás Rozhledna připravila výhry od televizního kanálu National Geographic. Tři z vás nechť si udělají v šatníku místo na nové tričko - a trojdimenzionální skládačku dostanete navrch! Jako vždy, stačí odpovědět na tři jednoduché otázky...

Článek:
Na televizní obrazovky se chystá nový dokument RESTREPO.

Jedná se o celovečerní film vyznamenaný Velkou cenou poroty v kategorii dokumentárních snímků na filmovém festivalu Sundance 2010. Dokument mnohokrát oceněného fotografa a novináře Tima Hetheringtona a novináře/spisovatele Sebastiana Jungera zachycuje bojové nasazení amerických jednotek na jedné z nejnebezpečnějších základen v Afghánistánu. Jejich patnáctiměsíční služba se rovněž stala podkladem k Jungerově bestselleru „War“ („Válka“, pozn. překl.) a Hetheringtonově knize fotografií „Infidel“ („Bez víry“, pozn. překl.).

 
A nyní již k otázkám, které se samozřejmě týkají výše zmíněného dokumentu. Neházejte flintu do žita ani v případě, že o snímku slyšíte poprvé. Stačí se podívat na filmový článek, který již na Rozhledně vyšel  (klikni) a hned máte jasno!    
OTÁZKA PRVNÍ
Kdy má snímek Restrepo svou televizní premiéru? 
19. ledna / 23. ledna / 28. ledna / 5. února

OTÁZKA DRUHÁ
Proč se jednotka (a tudíž i film) jmenuje Restrepo? 
Jmenuje se podle generála Jamese Restrepa, hrdiny z Vietnamu /
Je pojmenována podle svého lékaře Juana Restrepa, jenž byl zabit v boji / ReSTRePo je těžko přeložitelnou zkratkou z vojenského slangu / Restrepo je příjmení režiséra dokumentu
 
OTÁZKA TŘETÍ 
Dokument se odehrává v období: 
2005 - 2008 / 2006 - 2009 / 2007 - 2008 / 2008 - 2009  

Odpovědi na otázky zasílejte nejpozději do 28. ledna 2011 na email soutez@webmagazin.cz - k otázkám připište i svou adresu, ať víme, kam výhru poštou zaslat!

Výherce zveřejníme do týdne od losování na Rozhledně, výhry zasíláme automaticky poštou. 

Fota: NG 


05.01.2011 - redakce