Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Vidíme vám až do žaludku! ... A také do plic, střev i zubůÚvodník: Novinářské tématice měsíce dubna máváme a den po čarodějnicích, na správně český den všech zamilovaných, vám představujeme nové téma, které během května na Rozhledně rozebereme horem i spodem. Tušíte?

Článek:

Možná vám napověděla ikonka, možná i titulek. Řeč bude o lidské anatomii a kultu těla vůbec. Už pětileté dítě ví, kde je srdce, plíce či třeba páteř. Ale stačí to? Rozhledna si v květnu zahraje na doktora a chvílemi možná i na patologa. Představíme vám každou číst našich těl pořádně pod lupou a to včetně fakt, o kterých možná nemáte ani tušení.

Nezůstane jen u čiré anatomie. Na zoubek se podíváme i péči o chrup, babským radám i oficiální medicíně. Třeba také vás občas tu dloubne, tam štípne a bojíte se, zdali se právě některý z vašich orgánů neodebírá do věčných lovišť. Věříte-li na přírodní postupy, přijdete si na své. A pokud raději spolykáte trochu chemie? I s takovou možností vás seznámíme.

Našemu hledáčku neunikne ani centrální počítač všeho lidství, mozek. Pustíme se také do pátrání, jaké hrůzy prožívají ti, které osud připravil o končetinu, či jim do vínku rovnou nadělil nezáviděnihodné tělesné postižení. Pravý opak by pak mohla nabídnout filmová rubrika, kde se ohlédneme za kultem až příliš dokonalého těla. 

Neopomeneme ani témata lechtivější. Ve vší slušnosti si podebatujeme o pohlavních orgánech, jejich radostech i strastech a třeba se najde čas i na tématiku notorických naháčů. 

Květen bude zkrátka řádně na tělo! 

 


 
 
ikona: tsofa.com
obrázek: static.bored.com  


01.05.2011 - Michaela Wilhelmová