Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Martin Písařík se svou kapelou AkustikÚvodník: Zpěvák Martin Písařík vystoupí se svou skupinou Akustik 19. června 2011 v Malostranské besedě. Při té příležitosti oslaví dva roky svého působení na české hudební scéně. Těšit se můžete i na představení nové módní značky, na které se zpěvák podílel.

Článek: V prostorách malebné Malostranské besedy se 19. června 2011 opět představí kapela Akustik v čele se zpěvákem a hudebníkem Martinem Písaříkem. Můžeme ho vídat na televizních obrazovkách –v „primáckém“ seriálu Cesty domů.

Skupina Akustik si nevybrala tento termín náhodou. Před dvěma lety – konkrétně 16. června 2009 - totiž měla tato čtyřčlenná hudební sestava své první veřejné vystoupení. To se konalo v pražské Písecké bráně. Od té doby Akustik vystupují na nejrůznějších akcích. Nejčastěji je však můžeme vídat právě v Malostranské besedě. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit i na několik hostů. „Toto vystoupení se bude lišit od našich předchozích v tom, že jako host s námi v několika písních vystoupí Ruda Musil, který zahraje na saxofon, klarinet a hoboj. Pozvání přijala i moravská cimbálová kapela Dyjavánek, která bude hrát hned po skončení koncertu,“ říká zpěvák Akustiku Martin Písařík. Přítomné čeká ale i další příjemné překvapení. „Určitě zajímavým bodem bude také přehlídka nové české módní značky "CZECH LOSERS", jejíž jsem spoluzakladatelem,“ dodává.

Návštěvníci se mohou těšit na příjemně strávený večer v doprovodu české muziky, složené ze žánrově různorodých písní. Akustik předvedou hudební repertoár, v kterém najdeme jak love songy, tak rytmické písně s prvky jazzu, blues a popu.

Více na www.martinpisarik.cz

Písně, jejichž autorem je zpěvák Martin Písařík, jsou lehce zapamatovatelné a návykové. Příjemné hudbě dominuje výrazná kytara Omara Khaouaje, jenž mimo jiné doprovázel např. zpěvačku Zuzanu Navarovou. To hovoří za vše. Hudební kvartet doplňuje Camilo Caller, který v kapele hraje na perkuse, a studentka HAMU Zuzana Virglerová. Ta Akustik doprovází na violoncello.

Zdroj textu i fotografií Michaela Rochovanská, PR Akustik


11.06.2011 - redakce