Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Přílepy běží - den prvníÚvodník: Zažít týdenní setkání umělců, být přímo ve středu dění, vdechovat vůni dřeva a pozorovat letící múzy, které s úsměvem zalechtají a popojdou kousek dál, je zážitek, jež nemůže okusit každý z nás. Právě proto jsme na Rozhledně vystrčili růžky a prožijeme týden na louce mezi tím vším. A vy čtenáři? Pojďte nasávat.

Článek:  Dřevěná lávka přes právě rozvodněný potok, mračna s břichy plnými vody, a do toho dokonce hřmění. Přílepy 2 011. Právě takhle se tady včera začalo.

Sjíždějí se první účastníci, veselé úsměvy na tvářích nepokazí ani průtrž mračen. Potkávají se tady pouze hlášky typu: “No, jo, Přílepy, kdo to počasí zase objednal?“
 Na louce už stojí stany, přístřešky pro tvořící a uprostřed jeden, kulturní stánek pro každodenní večerní program.
Vozí se kmeny lípy, pily, rozbalují dláta, stojí i tkalcovský stan a stoly pro šití patchworku. Svůj stan tu mají i keramici. A to všechno s jedním cílem, tvořit a tvořit, od rána do večera celý týden.
 Kmeny ztrácejí kůru, pily se zařezávají do jejich těl a přicházejí i první návštěvníci všech věkových kategorií. Někteří okukují poprvé, zvědavě sledují, co že to může vzniknout z kusu dřeva nemajícího tvar, ti odvážnější se i ptají, nebo dokonce zasednou za kolovrat či ke keramické hlíně. Pily vystřídala dláta, hromádky hoblin se změnily na hromady a s přibývajícím večerem je louka plná.

Pojďme se podívat.(foto Jiří Dryml)

08.08.2011 - Julie Kolocová