Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Nickyho rodina boduje za hranicemi, odváží si cenu z MFF v MontrealuÚvodník: Česko-slovenský film Nickyho rodina skvěle reprezentoval země původu na Montreal World Film Festival 2011. 28. srpna zde totiž získal diváckou cenu za nejlepší dokument. Celovečerní film o záchraně 669 českých a slovenských dětí Nicholasem Wintonem a jejich dalších osudech tak úspěšně pokračuje ve sbírání cen na světových festivalech, protože zatím vždy uspěl všude, kde byl uveden.

Článek: V Montrealu film Nickyho rodina soutěžil v sekci Dokumenty světa spolu s dalšími 53 dokumentárními filmy. O vítězství se podělil s rusko-švédským filmem Hořká chuť svobody o zavražděné ruské novinářce Anně Politkovské.

Režisér Matej Mináč na zisk prestižního ocenění reagoval slovy: „Ohromilo mne, že po divácké ceně na MFF v Karlových Varech a po ceně Fóra pro zachování audio-vizuální paměti na MFF v Jeruzalémě jsme i na třetím festivalu, kde jsme prezentovali film v severoamerické premiéře, získali takovéto uznání. Úspěch je pro mě osobně o to příjemnější, že jsme se v soutěži potkali také s filmem Clauda Lelouche Z jednoho filmu do druhého, protože režisér filmu Muž a žena je mým filmovým hrdinou. Během svých studií ve Francii jsem se právě jeho dílem velmi intenzivně zabýval. Teď je před námi několik velkých premiér. Nejvíc se těším na tu londýnskou, protože se jí zúčastní Nicholas Winton osobně, oslavil 102 let a stále je v perfektní kondici. Chystá se také kinodistribuce našeho filmu v USA.“

Další informace k výsledkům MFF v Montrealu můžete nalézt zde:
http://www.ffm-montreal.org/cgi-bin/webcomm-2.2?site=ffm&lng=en&idx=1&ref=147


Stránky filmu: www.nickysfamily.comZdroj: 2media.cz

04.09.2011 - Aneta Šimonková