Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Zajímá vás 11. září?Úvodník: 11. září 2001. Netřeba příliš vykládat, jaké výročí si připomínáme. Ostatně, televizní stanice dnes nabídnou různé pohledy na teroristické útoky, které se odehrály v USA před deseti lety.

Článek:  

Pořad 11. září - deset let poté - bude v pravidelných intervalech během dne uvádět  ČT24. První část můžete vidět od 14:30.

Poté se nabízí 16 hodina na TV Nova, kde poběží dokument 11. září – když spadly věže. Tento snímek zachycuje výpovědi těch, kteří byli účastni oné události, ať už se to týká zasahujících hasičů či nepřímých účastníků, kteří ale přišli o své blízké.

O půl hodiny později, v 16.35, na televizi Barrandov budete moci spatřit další výpovědi. Tentokrát ale budou hlavní aktéři již z řad těch, kteří byli přímo na místě útoku, ale měli to štětstí a přežili. Dokument Přežili jsme 11. září byl natočen právě k příležitosti desátého výročí.

Když se očekávalo, kdo jako první filmově zpracuje námět „11. září“, tak největší popularitu si asi získal film World Trade Center s Nicholasem Cagem v hlavní roli. Vy jej budete moci spatřit na Nova Cinema ve 20 hodin.

Ve 20.30 pak na ČT2 zase zabrousíte i do spelukativních oblastí. Zde totiž veřejnoprávní televize uvede britský dokument Konspirační terorie o 11. září 2001.
 

Let číslo 93
pojednává o lince United Airlines, která měla směr San Francisco. Na rozdíl od ostatních unesených letadel, ale toto nezasáhlo cíl a zřítilo se v Pensylvánii. Před tím se ovšem odehrál dramatický souboj mezi cestujícími a teroristy, což sugestivně předkládá režisér Paul Greengrass i za pomocí záběrů, které jsou typické pro dokumentární filmy. Dívejte se na Primu od 22:05.
Foto: www.september11news.com11.09.2011 - Aneta Šimonková