Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Masáže od A do ZÚvodník: Lehnout si na lůžko, zavřít oči, zbavit tělo napětí a nechat se hýčkat jako v ráji. Přesně takto si představujeme chvilku pod rukama zkušeného maséra. A navíc svou myslí postrkujeme ručičky hodinek zpátky, aby se ta chvíle o alespoň malý kousíček prodloužila. Masáž, ať léčebná, nebo „pouze“ relaxační, je pro nás víc než užitečná.

Článek:
A tak můžeme jenom s radostí přivítat knihu s uvedeným názvem v titulku, která rozšiřuje řadu populárně naučných titulů nakladatelství Metafora.
Na stránkách Rozhledny jsem vám ze stejné řady přiblížila knihu Andělé, jí předcházely Kameny, Jóga, Aromaterapie, Homeopatie, Tarot, Sny, Mýty a báje, Reflexologie, Čakry a pak i Léčivé rostliny. Pozoruhodné tituly, nemyslíte?

Ale k tomu našemu. Kniha je opět, jako všechny uvedené, velice přehledně členěna. Každá kapitola má svou barvu, stejně příjemné jako je samotná masáž. Postupně se seznámíme s tím, kam až podle dochovaných pramenů masáž spadá, s různými technikami.
Podrobněji pak poznáme ty nejznámější, ale i ty pro laiky skoro neznámé, včetně masáží pro zvláštní příležitosti. Snad je i vhodné doplnění o běžných nemocech, se kterými si svým způsobem masáž může poradit, nebo jejich průběh zmírnit. Divili byste se. No a ruku v ruce s tím přichází kapitola Tipy pro životní styl.

Kniha nemůže rozhodně nahradit praktickou část výuky člověku, který by se chtěl profesionálněji masáží zabývat, ale rozhodně může být dobrým průvodcem tomu, kdo chce svému blízkému relaxačně ulevit, nebo počátečním vstupem pro toho, kdo by chtěl jít dál a hlouběji.Masáže od A do Z
Nejlepší cesta, jak si osvojit příjemné umění masáží
Susan Mumfordová
Vydalo nakladatelství Metafora v roce 2011

(foto www.metafora.cz
)23.09.2011 - Julie Kolocová