Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Prague Fashion Weekend 2011: Od klasiky po vesmírnou móduÚvodník: Po venkovních molech se promenádují útlé děvy. Oblékají je renomovaní domácí i zahraniční návrháři, včetně francouzské značky NINA RICCI. Ta si nachystala i večerní hvězdnou Gala Fashion Show. Zkrátka, Praha opět tančila, jak móda píská...

Článek:
V obecenstvu sice čile tleskaly hlavně ženy, ale i muži by si přišli na své. Vždyť na mole se objevila i půvabná topmodelka Hana Soukupová!

  
 
Maria Nina Ricci (1883-1970) byla francouzská módní návrhářka italského původu. Od 13 let pracovala u krejčího jako učnice, módu si zamilovala. Roku 1908 ji najal módní dům Raffin, zůstala mu věrná 20 let. Svou značku startuje až roku 1932. Prosluje tím, že oděvy šije přímo na figuríně, kvůli správnému tvaru. Její móda tak získá punc elegance a zároveň pohodlné nositelnosti, což mnoho návrhářů opomíjí.

 
Značka Nina Ricci se drží stále na vrcholu popularity. Od roku 2009 je jejím hlavním návrhářem Peter Copping, který dříve pracoval pro Louise Vuittona.
 
 
Prague Fashion Weekend si nachystal lahůdky pro tajemně charismatické dámy...
 
 
... i trochu módního extrému k uvítání mimozemských návštěv. 
 
 
 
Naštěstí se našlo i dost "klasické" módy, ve které se nemusíte bát projít po ulici... 
 
Fotografie: 2media.cz s.r.o.


02.10.2011 - Michaela Wilhelmová