Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Nymfomanky mají knižní podobuÚvodník: Před časem mi zde na Rozhledně vycházela poměrně úspěšná série článků pod názvem Nymfomanky české literatury. V dnešní době ji zde už nenajdete, protože se stala základem pro mou knížku Spisovatelky a Erós – Utajené životy velkých českých žen, která spatřila světlo světa dne 5. října díky péči nakladatelství Daranus.cz.

Článek:
Knižní podoba navazuje na původní seriál a nabízí více archivních materiálů. Texty jsem totiž několikrát přepracovávala a doplňovala o další informace. Navíc se v ní objevuje nově i Máchova milá Eleonora Šomková i herečky Hana Kvapilová a Marie Bittnerová. Samozřejmě jsem ale zachovala všechny ostatní ženy – M. D. Rettigovou, Antonii Reissovou, Boženu Němcovou, Věnceslavu Lužickou, Karolinu Světlou, Sofii Podlipskou, Růženu Svobodovou a Marii Majerovou.

Součástí knihy jsou i obrázkové portréty zmíněných žen a v některých případech i jejich osudových mužů. Oficiální anotace knihy je: „Božena Němcová, Karolína Světlá, Magdalena Dobromila Rettigová, Sofie Podlipská, Růžena Svobodová, Marie Majerová... Velké ženy české minulosti vystupují v rolích, v jakých je nejsme zvyklí vídat – jako šťastné či nešťastné manželky, plaché či náruživé milenky, věrné či nevěrné nymfy, které často fatálně vstupovaly do života mužů.“

Zájemci, kteří se chtějí se mnou setkat, případně získat autogram, mohou přijít na křest, který se bude konat 25. 10. od 17h v Literární kavárně Knihkupectví Academia na Václavském náměstí v Praze. Kmotřičkami budou televizní moderátorka Eva Jurinová a spisovatelka Ivona Březinová.

http://martinabittnerova.cz/


07.10.2011 - Martina Bittnerová