Tisk článku ze serveru Webmagazin.cz - Miss Expat má své vítězky. Podívejte se na nejkrásnější cizinky v Čechách.



Úvodník: Domov není místo, kde bydlíš, ale místo, kde ti rozumějí.“ Tímto citátem od Christiana Morgensterna se odrazila nová soutěž Miss. Říkáte si, že je to další z missích klání, které zapadne? Podle prvního ročníku Miss Expat Czech Republic to vypadá, že tento typ má dost dobře našlápnuto.

Článek: Co se dnes soutěžím Miss někdy vyčítá? Že finalistky si jsou dost podobné. To se v Miss Expat stát nemůže. Letošní ročník nabízel deset finalistek z různých koutů světa. Namíbie, Venezuela, Japonsko, Mongolsko, Vietnam, Dagestán, Rusko, Izrael, Indie a Ukrajina. Všechny tyto dívky žijí v Čechách delší či kratší dobu, ovšem jejich původ je jinde. Proč sem přišly, co zde studují a co se jim v Čechách líbí? Některé postřehy jsou velmi zajímavé.

Dívky Miss Expat
Japonka Mami Kawabata žije v Čechách teprve tři roky, ale už je úspěšnou členkou taneční skupiny Yemiho A.D. Jad Dance Company. Do našich krajin ji přivedlo studium HAMU a na Češích se jí líbí, že často požívají slova „v pohodě“ a „nevadí“.

Venezuelanka Zulay Fonseca studuje ČVUT, obor mechanika. Nejvíc se jí líbí jižní Čechy.


Václav Žmolík zpovídá "ajťačku" Zulay.
Raisa Ismailová z Dagestánu jezdila nejprve do Čech proto, že je zde pohřben její dědeček. Natrvalo se sem přestěhovala v patnácti letech.


Raisa 

Evgenia Kokoreva z Ruska žije v Čechách od doby, co chodila do první třídy. Její první studijní kroky byly ale rozpačité. Když dostala první jedničku, tak byla zklamaná. V Rusku se totiž známkuje opačně.

Paulina Nakashole z Namíbie se v Čechách rozkoukává čtyři roky a studuje tady ekonomii. Miluje pivo a guláš. Do soutěže se dostala proto, že ji oslovila hosteska v obchodním centru.

Try My Nguyen Thi Huong měla v publiku velmi početné fanoušky z Vietnamu, kteří v současné době žijí na Moravě. V Čechách se od svých přátel prý naučila užívat si života naplno.


 

My Thi měla v publiku velkou podporu.

Další slečna, která studuje pro dívku možná trochu netypický obor, je Evženie Babutska z Ukrajiny. Navštěvuje Vysokou školu báňskou v Ostravě, kde poznává obor Technika požární ochrany a bezpečnost průmyslu. Na otázku, jestli umí narazit hasící přístroj, odpovídá: „No, měla bych to umět.“ (smích)

Indka Sunethra Nirmali Gouri Boyinová v Čechách oceňuje pořádek. I v ulicích. Ten je prý větší než v Indii.

Sunethra

Ella Mitkina zde žije proto, že se její rodiče před šesti lety rozhodli do Čech vydat proto, že je tady lepší počasí než v jejich rodné Izraeli.


Ella má prý raději více tepla, což je spíš v Izraeli. Tak využila příležitosti a i v listopadu v Čechách oblékla plavky.

Mungunzul Bayarkhuu z Mongolska má ráda českou kuchyni. I když je prý nezdravá, tak jí chutná. V češtině prý nejvíce zápasí s předponami, a pak vznikají legrační nedorozumění.


Takhle (nebo ještě více) se Mungunzul usmívala po celou dobu soutěže.

Večer Miss Expat
Finále se neslo v duchu klasických disciplín, které znáte ze soutěží krásy. Rozhovory s finalistkami, módní přehlídka šatů, promenáda v plavkách a to vše bylo prokládáno kulturními vstupy. Ovšem Miss Expat měla přeci jen něco navíc. Bylo tam víc dynamiky. Večerem provázel Václav Žmolík, který byl ve střídmosti vtipný, ale zase to s humornou kreativitou nijak nepřeháněl, takže to nebyla přehnaná exhibice na straně moderátora. Co se týká rozhovorů s dívkami, tak každému vstupu předcházel videomedailonek, kde slečny též odpovídaly na otázky. Organizátoři soutěže nechodili kolem horké kaše a rovnou dívkám položili dotaz, který je v tomto typu soutěží tak zásadní, až se stal klišé. Téma: světový mír. Diváci tak mohli naživo vidět, jak si s tímto slečny poradily. Některé orodovaly za světový mír, jiné to pojaly s humorem a ty ostatní na to šly filosoficky. Václav Žmolík si často neodpustil otázku, co říkají dívky na české muže. V podstatě se mu dostalo kladných odpovědí, jen sem tam zaznělo, že „někdy nejsou pánové gentlemani“ a že „někteří jsou dobrý a některý už míň“. Pochvalné reakce na muže moderátora večera ale prý nijak nepřekvapily.

Jaké státy soutěží? Zleva Japonsko, Venezuela, Mongolsko,
Dagestán, Rusko, Namíbie, Vietnam, Ukrajina, Indie a Izrael.


Večerní róby dívky předvedly ze salonu Brilliant Princes. Žádná divočina ani klasické šaty na maturitní ples, které se v soutěžích občas objevují. Střídmé modely, které v detailu zdobí originalita. A promenáda v plavkách? Za hudebního podkresu Nightwish dostala tato disciplína temperamentnější ráz, že možná i odpůrci této části, která ženy více obnažuje, si to užili jako trochu taneční vystoupení. Ostatně, i to je jeden z postřehů. Dívky neměly roboticky naučenou choreografii, sem tam některá nezkrotla temperament a zašejkovala boky, jiná slečna zase ladně předvedla prvky z tance, který v Asii vítá jaro. Tolik pestrosti, jakou mělo složení finalistek, nabídla i choreografie večera. A výsledek?



Miss sympatie se stala Try My Nguyen Thi Huong z Vietnamu, druhá vicemiss je Raisa Ismailová z Dagestánu, první vicemiss je Indka Sunethra Nirmali Gouri Boyinová a titul Miss Expat Czech Republic 2011 získala Paulina Nakashole z Namíbie.


Zleva: Raisa Ismailová, Paulina Nakashole, Sunethra Nirmali Gouri Boyinová a Try My Nguyen Thi Huong.

Část poroty (zleva MUDr. Roman Kufa - plastický chirurg, Tomio Okamura - viceprezident Asociace cestovních kanceláří a agentur a Mark Dzirasa - kouč osobnostního rozvoje)
Foto: Aneta &Simonková

08.11.2011 - Aneta Šimonková