Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Lucrezia Borgia se opět vracíÚvodník: Před více jak sedmi lety se na prknech Národního divadla odehrála premiéra borgiovské legendy. Nyní se tragické milostné dobrodružství vrací, ovšem o kousek dál. Můžete ji spatřit v divadle Hybernia, a to od 10. března 2012, kdy má 55. narozeniny režisér Libor Vaculík.

Článek: Libor Vaculík se ujal role režiséra obnoveného muzikálu Lucrezia Borgia. Jiné obsazení vám ale už bude povědomější, pokud jste dílo už viděli. Opět se zde objeví Bára Basiková, kterou v roli Lucrezie bude ještě střídat Iva Marešová. Dále se tu objeví Csongor Kassai, Zbyněk Fric, Tomáš Beroun, Tomáš Savka, Ladislav Županič, Vladimír Marek, Jiří Zonyga a další. Tím ale výčet zvučných jmen nekončí. Hudbu složil Petr Malásek, texty Václav Kopta, o hudební nastudování se postaral Eduard Klezla
 
Celá knihovna románů, povídek, dramat, ale také historických studií, článků a monografií je zasvěcena tajemnému italskému rodu Borgiů. Rodu, nad kterým se střídala zář andělského jasu s démonickým svitem ďábla. Rodu, který se marně snažil uniknout svému osudu. Řím na přelomu 15. a 16. století, tajemné příšeří papežského dvora, lesk knížecích hradů, dalekosáhlé politické pletichy, diplomatické intriky i nesčetná milostná dobrodružství… nitky této historie splétá příběh muzikálu Lucrezia Borgia.

„Lucrezie je jedna z nejtěžších muzikálových rolí, které jsem zpívala. Zkombinovat těžké pěvecké party s pohybem dá opravdu zabrat,“ říká Bára Basiková, v jejímž podání bude hlavní představitelka něžnou bytostí, která v sobě však ukrývá nebezpečné tajemství.
Umělecký zážitek umocní party předních českých tanečníků v čele s první sólistkou baletu Národního divadla Zuzanou Susovou (Cena Thálie 2004), Kateřinou Rejmanovou-Benešovou (Cena Thálie 2000) a Zuzanou Pokornou (Cena Thálie 1994 a 2010). 

Zdroj a foto: Original Communitations

 
22.01.2012 - Aneta Šimonková