Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Srdce pro Václava Havla je u Národního divadlaÚvodník: Už čekáte, kde se objeví „Srdce pro Václava Havla“ vytvořené ze svíček z Václavského náměstí? 10. 2. 2012 bylo instalováno na piazzetě Národního divadla a vidět ho budete moci do 10. dubna. Na odhalení přišla i paní Dagmar Havlová

Článek: Srdce pro Václava Havla“ vzniklo z vosku svíček přinesených na spontánně vzniklá pietní místa po smrti Václava Havla. Pod rukama různých tvůrců a pod dohledem autorů projektu Lukáše Gavlovského a Romana Švejdy vzniklo srdce, které je „otevřené“ a symbolizuje tak vstup do jeho nitra. Na místě akce byl objekt sestavován z jednotlivých dílců, které vznikaly za pomoci mnoha dobrovolníků od 20. 1. v pražské Trafačce, alternativním prostoru, kde se nachází galerie a umělecké ateliéry. V případě příznivých teplotních podmínek bude objekt na piazzetě Národního divadla instalován do 10. 4. 2012.
 
 
„Jsme hrdí, že tato plastika ztělesňující samu podstatu Havlovy filozofie bude instalována právě u nás, symbolicky v samotném fyzickém středu Národního divadla,“ říká Ondřej Černý, ředitel Národního divadla.
 
Otevření Srdce zahájila taneční skupina Nanohach a hosté za hudebního doprovodu Vojty Švejdy. Svoji přítomností všechny potěšila i bývalá první dáma Dagmar Havlová.
 
Partnerem instalace Srdce pro Václava Havla je Národní divadlo v Praze a Trafačka, o.s.
 
 
Informace o průběhu projektu naleznete na www.srdceprovaclavahavla.cz.
 
 
Zdroj: Christian VIP


Foto: www.turnbacktogod.com

 


11.02.2012 - Aneta Šimonková