Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Přijďte se zapotit na Kampu! Bikram Yoga bude zdarma!Úvodník: Nezkusili jste Bikram Yogu, která se cvičí v místnosti vyhřáté na 42 °C, protože je to pro vás nesnesitelné horko? Tak vyrazte v sobotu 2. června na pražskou Kampu a uvidíte, třeba vás při troše štěstí ovine lehký vánek.

Článek: příští sobotu se milovníci jógy sejdou Na Kampě 8B, kde si vyzkouší speciální sestavu ásan jógy podle Bikrama Choudhuryho, který vymyslel modifikaci jógy v místnosti zahřáté na více jak 40 °C. Proč zrovna tolik? V Indii, kde má Bikram původ, je takové teplé a vlhké prostředí normální, proto Bikram vymyslel způsob, jak přiblížit tento typ jógy i relativně chladnějším zemím. Navíc nahřátí vaše tělo učiní ohebnějším a vy si můžete třeba i poprvé v životě vyzkoušet nejhlubší záklon nebo stoj na jedné noze s nohou u kolene. Vyplavený pot odvede nejen škodliviny, ale i tuky a po lekci se cítíte jako byste v místnosti nechali všechen stres. Zpět ale k sobotní akci.
 
Sobotní cvičení na Kampě je první veřejná lekce Bikram Yogy v České republice, která je pojatá tak trochu jinak. Podle meteorologů to sice nevypadá, že by teploty dosáhly oněch 40°C, ale právě díky tomu máte jedinečnou šanci poznat celou sestavu neměnných poloh, které jsou poskládány tak, abyste v jedné fázi své tělo protáhli jedním směrem, a v dalším kroku jej vyrovnáte druhým směrem. Při cvičení se postupně zapojují všechny svaly těla a uleví se i kosternímu systému. Tolik zatěžovaná páteř najednou přestane bolet, o namáhaných kyčlích, kolenech a jiných kloubech nebudete za chvíli vědět.  V kalendáři si proto zaznamenejte 2. června, 13:30 hodin sraz a od 14:00 do 15:30 hodin bude lekce. Následně bude probíhat od 15:45 hodin piknik. Co s sebou? Podložku, ručník, vodu a občerstvení na piknik. A cena? No žádná, lekce je zdarma! Pouze, pokud bude pršet, se akce ruší.

Zdroj a foto: http://www.bikramyoga.cz/


26.05.2012 - Aneta Šimonková