Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Sháníte zajímavou dovolenou? Zkuste cykloturistiku po stopách vína!Úvodník: Zpestřit si letní dovolenou už dávno není o tom vycestovat do zahraničí. Lidé chtějí zážitky. Jeden netradiční, příjemný a pestrý výlet najdete v Mikulčicích.

Článek: Tour de vinohrad. Tak se jmenuje jedinečná akce Rodinného penzionu a vinařství Bartoníkových. Programem je poznávací cyklistický výlet vinicemi a sklepními uličkami Mikulčic spojený s řízenou degustací v archivním sklepě. Po cestě nejen pchutnáte špičková vína, ale ještě se budete moci na cokoli zeptat.

Jaký je program?
Sraz je v 18,00 dole u velké mapy vinařských oblastí ČR, vedle recepce penzionu, návrat na  
penzion v cca 21,00. Termín je dle dohody. Obsahem programu je výklad o současné podobě vinohradnických oblastí České republiky a vztahu ke světovému vinohradnictví. Dále návštěva muzea Starý kvartýr s výstavou místních krojů a tradičního vybavení typického stavení na Podluží včetně dobového vybavení, řízená degustace v archivním sklepě či ochutnávka 5 -7 vzorků archivních vín včetně výkladu o vinařství a sklepním hospodářství. Poté následuje návštěva sklepní uličky „Těšické bůdy“ včetně ukázky různých architektonických přístupů ve výstavbě sklepů jako součásti bohaté lidové architektury regionu Slovácka. Nabízí se i prohlídka vinic ve vinařských tratích „Kratiny a „Kněžské“. Ukázka různých metod střihu vinice, seznámení se s celoroční údržbou vinic, včetně způ sobů ošetřování proti chorobám a škůdcům, návštěva sklepní čtvrti „U chaty“, možnost shlédnutí každodenní práce místních vinařů. Sklepní čtvrť obsahuje několik ulic sklepů, různých velikostí a provedení. Na závěr se koná krátké zastavení ve sklepní uličce „U cihelny“ kde je možné shlédnout historicky nejstarší sklepy v Mikulčicích.

Cena za osobu: 200,- Kč

Informace a rezervace:
Rodinný penzion a vinařství Bartoníkovi, tel: 00420 731 159 010
e-mail: penzionmikulcice@seznam.cz www.penzionmikulcice.cz

Adresa penzionu zní:
Penzion u Kostela
Mikulčice 236
696 19 Mikulčice


14.06.2012 - redakce