Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Smrt, proč se jí bát?Úvodník: "Když jste nyní tato učení získali, dostalo se vám i jistoty o budoucnosti. Máte svobodu ve volbě, zda chcete konat pozitivní, či negativní činy. Je na vás rozhodnout se, které z nich vám přinesou největší prospěch. Víte, že pozitivní činy vedou ke štěstí a negativní k zármutku. Právě to jsem vám nyní sdělil."

Článek: Východní učení je v poslední době v tzv. vyspělém světě stále oblíbenější. Někdy je pouhým módním trendem, doplňkem nesoucím punc chtěného nadstandardu, ale stále častěji se objevují i snahy opravu mu porozumět, vejít do podstaty, proniknout.
Pro obyčejného našince to není záležitost jednoduchá. Opravdových duchovních vůdců je jako šafránu a nabídky se hemží pouhými povrchními zážitky. Ty se nejčastě objevují pod hesly meditační techniky, moderní pojetí jógy a tak bych mohla pokračovat.

Až se mi dostala do rukou útlá knížečka. Na přebalu jsem četla Lama Lodö - BARDO/ Cesta smrti a znovuzrození. Unikátní dílo tibetského mistra sestávající z dosud nezveřejněných nauk.
Zdálo se mi neuvěřitelné, že by mohl kdokoli nezasvěcený nahlédnout do tajů dávného svatého učení. A tak jsem se začetla. 
Výsledek?

Každého z nás to čeká. Je jedno, kde a kdy žijeme. Cesta z tohoto světa je stejná. Jenom pojmenování křižovatek, ve kterých se ocitáme, je různorodé. Nebe, peklo, ráj, očistec,...v našich podmínkách, v buddhismu ovšem i dnes hodně prožívané. Prožíváním myslím cestu k pochopení, porozumění a přípravě na tuto cestu. Vyznat se lásce k starobylému vědění je první krůček. Bez něj dál jít nelze.
Tím prvním by právě tato kniha mohla být. Půjdeme-li ještě dál za tyto řádky, snad otevřeme bránu osvícení. Snad.  

Lama Lodö
BARDO
Cesta smrti a znovuzrození
vydalo nakladatelství Metafora v roce 2012(foto www.metafora.cz)
 
 


16.07.2012 - Julie Kolocová