Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Atlas brouků, broučků, broulínkůÚvodník: Jako vajíčko byl Pytlík snesen matkou do stromu, který následně dřevorubci pokáceli. Příslušná část dřeva byla zpracována v zábradlí balkónu kina Osvěta. Tam se Pytlík narodil a strávil své larvální stadium. Filmy sledoval velmi rád. Prvním sledovaným byl blíže neurčený Chaplinův. Po vylíhnutí vyletěl do polí ... 

Článek: ... a nedělal nic jiného, než že všem vykládal, co viděl v kině.
Každý z nás si jistě vzpomene na známé postavičky brouka Pytlíka a Ferdy mravence, jejich přátele a velká dobrodružství, která spoležně prožívali.


                        
                                        (ukázka z knihy)

Publikace, která se vám dostává v podobě recenze do ruky je určena všem mladým zájemcům o entomologii a sběratelům brouků. Úvodní textová část obsahuje návod, jak zakládat sbírku brouků, metody chytání a sběru brouků a přehled zákonem chráněných brouků, dále je zde zpracována systematika a anatomie brouků. Přehled jednotlivých čeledí je doplněn černobílými pérovkami, barevné tabule jsou převzaty z publikací vydaných v druhé polovině 19. století.
Knihu, která se zabývá brouky mnohem odborněji, vydalo nakladatelství Paseka.

Atlas brouků
Vladimír Pokorný
Paseka, 2008


06.09.2012 - Veronika Švarcová