Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Pečky Fest 2012: Startoval Ježíš, finišovala soulož bez servítekÚvodník: Po Colours a dalších velkých festivalech letošního léta jsme nezanevřeli ani na ty pozapomenuté, s takřka rodinnou atmosférou. Jedním z nich byl i vydařený Pečky Fest. Na skvělou atmosféru stačilo pět kapel a pořádná dávka tvrdší muziky. 

Článek:
S jemným skluzem se na malé podium vedle fotbalového hřiště vyhoupne mladičká kapela RunAway My Son. Biblická aluze není náhodná. Křesťanská kapela nás brzy přesvědčí, že hardcore a Bůh či Ježíš rozhodně nemusí být v opozici. Zapomeňte na chorály i kancionály. Původem Milovická kapela, která má na kontě i čerstvé CD Stay with me, dokázala pozitivně překvapit. Schválně se podívejte na jejich facebook: http://www.facebook.com/runawaymyson


christian-post harcore je netradiční cestou evangelizace
 

Zpěvačka Janette překvapila hlasovým rozsahem
 

Zřejmě nejměkčí muzikou ke slyšení byla sympatická pražská kapela FanFan. Veselá produkce na kraji popu sice davy neroztančila, ale zasloužený potlesk ji neminul. Podium poté patří slovenským bratřím, kteří mají pro Pečky slabost - živelní bratislavští From Our Hands (foto dole). Možná jste o nich už slyšeli. Mohli jste je vidět na koncertě se světoznámými The Prodigy!

From Dawn to Fall, vídeňská punkrocková kapelka, je jasným důkazem, že malé festivaly nevyplňují jen české (a slovenské) hudební formace. Díky pokročilé hodině i stále rostoucí spotřebě piva se již nedočkají mdlého publika. Jejich hraní přeci jen jednu nevýhodu má. A rozhodně ne zvukařskou. Pečky leží na hlavní trati mezi Kolínem a Prahou. A provoz je nekompromisní. Část publika tak prchá na poslední vlak. Místní ale dokáží vytvořit atmosféru za dva. Perlička na závěr, kapela přímo z Peček - Citylights - tak má už poměrně jednoduchý úkol. Udržet publikum ve varu. A to nebude žádný problém. Stačí se podívat na některé texty:

Fuck me,rape me
you are my god
ask me, cut me
flush me out
is this really life


Od témat křesťanských jsme již celkem daleko. Kotel se vlní hupsajícími těly. Jedno je jisté: Příští rok se všichni vrátí. A bude jich víc. Tak zase za rok na Pečky Festu!
 


22.08.2012 - Michaela Wilhelmová