Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Osobnosti se opět sešly. A oslavily narozeniny Pavla Vítka.Úvodník: Již při třetí příležitosti profesního setkání se na jednom místě objevila řada významných osobností, které byste neměli šanci jen tak potkat. Příjemná akce s lidmi, s nimiž magazín Best of uveřejnil profesní interview, obchodní a mediální partneři, se sešli koncem září v restauraci Zlatý had a ti, kteří bohužel neměli pozvánku, jen zvídavě koukali přes okno restaurace. A že bylo co vidět. Hudební vystoupení Evy Pilarové, Davida Krause, Jaroslava Svěceného nebo třeba Pavla Vítka, který zde oslavil své kulatiny. A dostal opravdu velký kulatý koláč. 

Článek: Odpoledním programem, který se odehrával v restauraci Zlatý had provázel redaktor, moderátor a hudební kritik Honza Dědek, který svým neotřelým humorem uvedl každého z vystupujících a pobavil hosty. Koho si na pódium pozval? První část programu byla věnována představení hudebních nástrojů a žánrů, takže nemohl chybět Jaroslav Svěcený, který zahrál na housle skladby Ave Maria a Paganiniana. Vzal do ruky i 400 let staré housle, aby prezentoval obor soudního znalectví smyčcových hudebních nástrojů.
&Séfredaktorka a autorka projektu Best of Michaela Lejsková ukazuje portrét Honzy Dědka.

Eva Pilarová zpívala i vystavovala
Naše přední swingová zpěvačka a také uznávaná fotografka Eva Pilarová zazpívala píseň Hello Dolly, kde všechny ohromila, s jakou vervou dokáže měnit polohy svého hlasu. Jemný ženský hlas v mžiku dokázala proměnit v chraplavý tón Louise Armstronga. Hosté si ale také mohli v prostorách restaurace Zlatý had prohlédnout osm z autorských fotografií zpěvačky. Eva Pilarová osobně uvedla dalšího interpreta, svého velmi dobrého kamaráda a kolegu, Pavla Vítka, kterému popřála k jeho 50. narozeninám. Pavel Vítek zazpíval jednu ze svých popově laděných písní, a poté ho překvapil narozeninový dárek. Obrovský koláč od Karlovy pekárny.
Eva Pilarová předává "mikrofonovou štafetu" Pavlu Vítkovi.
 
Překvapení si pro hosty přichystal David Kraus v doprovodu klávesisty Pavla Fanty, který přišel zahrát především všem zářijovým oslavencům, mezi něž se řadí také pořadatelka setkání a vydavatelka magazínu Best of Michaela Lejsková.
I David Kraus dostal portrét od Lubomíra Vaňka, který stojí po jeho pravici.

Rock popový žánr prezentovala Marcela Březinová, písní Blues pro havrana od autorů Jiřího &Símy a Ivana Hlase. Svůj mimořádně hlasitý nástroj, kterým jsou pravé skotské dudy, rozezněl dudák Václav Rout. Nejen on, ale i karikaturista Lubomír Vaněk, držitel Guinnessova rekordu, který kreslil hostům jejich portréty, přišel v pravém skotském kroji!
Jaroslav Svěcený s Robertem Vanem.
 
Sopranistka Pavlína Senić prezentovala operu prostřednictvím operní árie Time to Say Goodbye od Francesca Sartoriho. Hudební nástroj zvaný saxofon představil v jeho plné kráse Felix Slováček, který podobně krásný saxofon ve formou dortu překrásného dostal od firmy Marlenka a jejího majitele Gevorga Avetisyana, který je Felixův velký obdivovatel!
Všem účinkujícím věnoval přední fotograf magazínu Best of Robert Vano jejich portréty, které byly zhotoveny v autorské produkci právě pro magazín Best of.
Jan Přeučil a Robert Vano.
 

Co všechno hosté viděli?
Magazín, jak už se stalo tradicí, podporuje Nadační fond Dobrý anděl, který pomáhá lidem, jejichž život zkomplikovalo onkologické onemocnění, aby lépe zvládali svoji sociální situaci. O projektu promluvila Michaela Bičíková, která nadaci zastupuje.

Ve druhé části programu se hosté mohli seznámit s dalšími profesemi. Prezentace zde měli cukráři – firma Marlenka, výrobce lahodných dobrot dle originálních arménských receptur. Pekařství Karlova pekárna ze Židlochovic nabídlo hostům své produkty tradičního pekařského umění. Několikanásobný mistr republiky Petr Koukal seznámil hosty s badmintonem a pro ukázku vzal s sebou sportovní výbavu v celé její kráse. Zájemcům o sportovní šerm představil tento sport kordista a trenér národního týmu kordistů Jiří Beran, zakladatel centra sportovního šermu SC Praha, kam chodí trénovat i další ze zúčastněných hostů, pětibojař David Svoboda.

Technologie výroby a zpracování designu samozavlažovacích květináčů a truhlíků, zahrádkářských potřeb, prezentovala firma Plastia. O pánské společenské módě se hosté mohli dozvědět od firmy Bandi Vamos. Od jejich obleků šitých dle italských střihů a koženého obutí se hosté mohli vydat na cestu kolem světa – minimálně na festival, kde se vše o takových cestách lze dozvědět. Ten zde představil pořadatel Cestovatelského festivalu Karel Wolf. Na svých cestách, i na té do Zlatého hada, nebylo možné minout degustaci vín z lednicko-valtických vinných sklepů, která ladně doprovázela svojí jedinečnou chutí stejně jedinečnou kuchyni restaurace Zlatý had, která zajistila pro hosty občerstvení.

Kdo z přítomných měl zájem, mohl si preventivně nechat změřit tlak od sympatické zdravotní sestřičky z kliniky Jána Leštáka, která zde zastupovala obor medicína. A ti hosté, kteří se cítili být ve zvláště dobré kondici, si mohli zkusit něco z lekcí baletu, prostřednictvím sólistky Národního divadla v Praze, Adély Pollertové.

Mediálně-profesní setkání zaštiťovala agentura Kloboukfilm. Mediálními partnery byly DOMA.CZ, Revue 50+, Top Ten a VIP osobnosti.
Projekt probíhal za podpory firem Marlenka, Bandi Vamos, restaurace Zlatý had, Klinika Jána Leštáka, Víno Lednicko-valtického areálu, Karlova pekárna, firma Plastia a salon Le Monde.
Úroveň profesního setkání velmi kladně zhodnotila učitelka etikety, paní Eliška Hašková Coolidge.

Zdroje a foto: www.ibestof.cz
www.kloboukfilm.cz
Autorem fotografií je Jaroslav Tatek.


02.10.2012 - Aneta Šimonková