Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Na ráj zapomeň - Tasmina PerryÚvodník: Některá tajemství vás mohou i zničit... Z upoutávky na nejnovější knihu Tasminy Perry, kterou před měsícem vydalo nakladatelství BB ART, až mrazí. Ale faktem zůstává, že autorka se nemýlí. A vsadila na jistotu, když za téma své knihy zvolila věc, kterou každý z nás má - a to je tajemství.

Článek: Snad žádný člověk se bez tajemství (ať už malého, velkého, ničivého, hrůzného, nostalgického či úsměvného) neobejde. Nosíme ho v sobě, zatížení vědomím, že se o něj nesmíme podělit s nikým. Sedí v nás jako kletba a narůstá do děsivých rozměrů. Až jednou, v nejméně vhodném okamžiku, nás zaskočí. Někdy se nám uleví. A pak se tomu už jen zasmějeme. Ale někdy nám může změnit život tak, že na konci nepoznáváme ani sami sebe.

Jsou tajemství, které lidi dokážou spojit a přetrvají léta. Ale dřív nebo později přijde den, kdy dojde k odmaskování. Čtyři přátelé, studenti vysokých škol, se sejdou na luxusním soukromém ostrově, aby tu oslavili úspěšné složení závěrečných zkoušek. Miles, Grace, Alex a Sasha. Čtyři lidé, kterým svět leží u nohou. Ovšem jen do doby, než nastane osudná noc, která navždy poznamená jejich životy.

Po noci přichází ráno a s ním nemilá skutečnost. Na ostrově je nalezena mrtvola mladého muže, ke které se nikdo nehlásí. Mladí lidé se nad nálezem mrtvého těla domluví, že budou předstírat, že tělo vlastně neexistuje. Rozprchnou se do světa a přetrhají mezi s sebou veškeré styky v naději, že jejich tajemství zůstane pohřbené hluboko v jejich minulosti.

Každý z nich si buduje svou kariéru a svůj osobní život až do okamžiku, kdy se dozví, že ostrov, na němž došlo k vraždě, je na prodej. Teprve tehdy, po víc jak deseti letech, jsou nalezeny ostatky mrtvého těla a zahájeno pátrání po tom, co se tu před lety vlastně stalo.

Nakonec se všichni účastníci tehdejší noci sejdou na místě činu (na ostrově) a nastává hodina pravdy.

Pokud vás zajímá, co se vlastně stalo a jak to změní životy všech, musíte si knihu "Na ráj zapomeň" přečíst. Myslím, že nebudete litovat, protože touto knihou se autorka řadí mezi bestsellery. Kniha má spád od první stránky a napětím nebudete dýchat, dokud se nedostanete na konec.

Tasmina Perry - Na ráj zapomeň
BB ART, 2012

12.10.2012 - Radka Zadinová