Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Luba Skořepová má vlastní vínoÚvodník: Herečka Luba Skořepová se zařadila mezi další známé osobnosti, které mají vlastní víno. Chcete vědět, jak chutná?

Článek: Když majitel restaurace Mount Steak oslovil herečku s nabídkou, aby se stala tváří vína, které si sama podle chuti vybere, neváhala ani minutu. "Víno si vychutnám nejen k jídlu, ale také jako součást pěkných chvilek, kdy odpočívám a jen tak si přemýšlím o věcech mezi nebem a zemí nebo o životě a nejraději mám bílé a růžové," přiznala téměř devadesátiletá dáma, která je svou vitalitou vzorem lidem i o generace mladší.  Křest vína se nesl ve slavnostním duchu. Herečka dorazila s hodinovým předstihem
v doprovodu izraelského stylisty Alexe Vernika a jeho kolegy Romana Tolmatskeho. Ti se postarali o její účes a make-up, teprve poté Luba Skořepová souhlasila se zahájením křtu. "Myslím, že je povinností ženy každého věku, aby o sebe dbala, pokud se ukazuje na veřejnosti," vysvětlila herečka stylistickou předehru křtu a pak dodala, že se sice umí nalíčit i sama, od profesionálů je to ale vždy lepší a hlavně příjemnější.

Polosladké Rulandské bílé Lubě Skořepové pokřtili, jak se sluší a patří, tři kmotři; herecký kolega Petr Vondráček, moderátor Vlasta Korec a stylista Alex Vernik. Všichni pánové vínu popřáli a zároveň nešetřili chválou na hereččinu vitalitu a (nejen) herecký elán. Krátce po křtu se mezi hosty objevila Eva Decastelo. "Zdržela jsem se na natáčení, ale setkání s Lubou Skořepovou jsem si nemohla nechat ujít," omluvila se moderátorka a svěřila se, že v ohromení nedávno shlédla Skořepové představení v divadle v Řeznické. "Nad tím zůstává rozum stát, jak si paní Luba pamatuje všechny ty své role! Vždyť v tomhle věku hraje různé hry v několika divadlech!"

Protože vánoce už opravdu klepou na dveře, Luba Skořepová se svými kmotry ozdobila vánoční stromek v restauraci a poté si pochutnali na občerstvení ve stylu vánoční večeře, cukroví nevyjímaje. Dokonce došlo i na dárky, takže si herečka domů neodnášela jen čerstvě pokřtěné víno, ale také květiny, vánoční dekorační předměty a různé dobrůtky od svých fanoušků z řad hostů křtu.
Foto: www.kloboukfilm.cz27.12.2012 - Aneta Šimonková