Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - První auto Richarda Tesaříka? Byl to tank!Úvodník: Zpěvák a lídr kapely Yo Yo Band Richard Tesařík má najeto tisíce kilometrů, na své začátky za volantem však vzpomíná s rozverným úsměvem: "Musím přiznat, že mi jízda v autě nikdy nedělala dobře. Možná to bylo i proto, že táta za jízdy kouřil, což jsem tehdy opravdu nesnášel. Že mi je zle, táta uvěřil, až když jsem mu pozvracel záda!"

Článek: A právě díky nevolnostem v autě se oblíbený zpěvák řízení auta vyhýbal, dostal se k němu až na vojně. Se smíchem líčí, jak ho velitel přivedl k tanku, a když se ho tehdy mladý Tesařík zeptal co to je, proč mu to ukazuje, velitel zařval: "Tohle je tank; a ten budeš od zítra řídit!"

Těžko říct, jestli vojenská zkušenost zpěvákovi pomohla k sebedůvěře za volantem, pravdou ovšem je, že s kapelou projezdil - i coby šofér celou Evropu.

A auta se stala jeho láskou. Jako rybář by se bez auta neobešel, stejně tak auto potřebuje na cestách za koncerty Yo Yo Bandu nebo představeními v Nymburku, kde s Braněm Polákem, Vlastimilem Harapesem a dalšími kolegy hraje a zpívá v muzikálu Cesta kolem světa za 80 dní.

"Nedokážu si představit, že bych najednou byl bez auta", hodnotí Richard Tesařík. "Auto je v mém životě prostě nezbytnost. A kdybych si mohl vymýšlet, klidně bych bral ještě jedno, pro radost ..."

Zpěvák se pochlubil, že miluje 30. léta, období gangsterů, elegantních gentlemanů a dam,

k nimž samozřejmě patří stejně tak elegantní, krásné vozy. Snad proto využil příležitosti a svezl se v jednom takovém, repasovaném Mercedesu. Netušil ale, že tahle jízda bude představovat hned dvě premiéry najednou: "Když mi v Car Motors MB nabídli, že můžu to nádherné auto řídit, nenapadlo mě, že půjde o automat. Ten jsem nikdy neřídil a tak trochu se i řízení automatem obával." Obavy ale byly zbytečné. Poté, co jeden z majitelů autoservisu Richardu Tesaříkovi vysvětlil, jak ovládání auta funguje, zpěvák se vydal na zkušební jízdu, aniž by během ní nastal jakýkoli problém a jízdu v historickém mercedesu si skutečně užil.

"To víte, na začátku jsem měl trochu rozpaky. Musím být fit, 30. dubna máme v Hybernii premiéru hry Medvěd, tak se mi nesmí nic stát, abych mohl chodit na zkoušky!"

 

Zdroj a foto: Kloboukfilm
 01.02.2013 - Aneta Šimonková