Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Invaze vetřelců je zdeÚvodník: Kdo by neznal Batmana, Hellboy a nebo Vetřelce. Ponurá atmosfera, dramatické sceny, testosteron a krev, která stříká na čtenáře, který hltá každou stránku. Tiše a opatrně se kradou další a další žrouti lidské existence na nic netušící "Amíky"..

Článek:
Vetřelci Omnibus byli prvním dílem nakladatelství BB/art, který u nás odpíchl sérii luxusních knih o filmových miláčcích. Už tehdy se tu a tam v recenzích objevovaly zmínky, zda se vydání v současné situaci může vyplatit. Balení je to luxusní, kvalitní, krásně vypadající, ale s odpovídající cenou.

Každopádně, ať je to díky dobrému ohlasu nebo notné dávce odvahy, podstatné je, že se na pulty knihkupců dostal druhý díl masivního omnibusu, ze kterého kapou sliny, kyselina a ozývá se zlověstné syčení. Mark Verheiden přenechal spisovatelské žezlo Johnu Arcudimu, který proslul hlavně děsivě potrhlou Maskou nebo temným komiksem Hellboy.

Minulý díl byl především o návaznosti na filmovou trilogii a mapování, co by se asi stalo s hrdiny, kdyby..

Tento díl a jeho stěžejní tři příběhy (Genocida, Sklizeň, Koloniální pěchota), částečně na sebe chronologicky navazující, zavádějí čtenáře do situace, kdy lidstvo již plně ví, co to vetřelec je, co umí a co s ním proboha nedělat. Zdálo by se tedy, že konečně dojde k nahlédnutí na vetřelce z trochu jiného úhlu pohledu, ale bohužel tomu tak není. Vetřelec, což je mimochodem velice zajímavé, je vetřelce autoři prezentují jako dokonalého zabijáka, na kterém se vždy snaží někdo nějak vydělat. Když to nešlo přes cílený chov, začal se vetřelec rafinovat. Což je posun oproti minulé knize, která sice staví lidstvo do pozice spíš lovců, než bezbranně se bránících obětí, ovšem příběhy, které z toho vznikají, podle toho odpovídají.

 Celkově komiks dopadl podobně jako předchozí kniha. Je napínavý, nabízí obrovskou spoustu krvavé zábavy plné vetřelců a dobývaných světů. Čtenáři opět dostanou odpovídající porci popcornové zábavy a Ellen Ripleyová by všechny kousavce postřílela blahem.


 


Vetřelci Omnibus 2
Vydal: BB/Art Komiks, Crew, 2010   

 

autor článku: Lukáš Matějka
 


26.02.2013 - Veronika Švarcová