Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Jiří Štědroň rozplakal Dádu Patrasovou!Úvodník: Jakoby herec a zpěvák Jiří &Stědroň chytil "druhou mízu", vypadá jeho loňská a letošní sezóna.

Článek: V divadle Semafor hraje a zpívá v několika hrách, angažmá má i v Ypsilonce a v divadle v Ústí n/Labem, napsal tři knihy, diváci jej mohli shlédnout i v nováckém seriálu Ordinace v růžové zahradě a nyní si fanoušci mohou jeho herecko pěvecké umění užít v divadelní hře Jsme tým, jejíž je dokonce autorem a režisérem! Premiéru v Semaforu si nenechali ujít ani kolegové z branže, jako například Dáda Patrasová se synem Felixem, Petra Černocká, Vašek Kopta, Braňo Polák a řada dalších.
"No, musím vám říct, že ačkoli šlo o komedii, ukápla jsem slzu", prozradila po premiéře Dáda Patrasová a vzápětí dodala, že šlo o slzy smíchu. "Děj je vlastně o tom, co se týká všech herců. Jednou jsi dole, jednou nahoře, aneb jak těžké je být umělcem. Takže se v tom člověk kolikrát i viděl ..."Podobný názor sdílely i Míša Nosková nebo Petra Černocká. "Miluju tyhle hudební komedie", svěřila se Černocká. "Češi jsou hudebně nadaný národ, čehož je obliba divadla Semafor, muzikálů nebo podobných projektů důkazem."
Protože ve hře nelze přehlédnout jistou propojitost s herci dejvického divadla, nemusel ani Jiří &Stědroň vysvětlovat,  kde se k psaní motivoval. "Neopisoval jsem, ale jsa dvanáct let členem Semaforu, nemohl jsem s pokorou nepřevzít jisté postupy, které se tam praktikují a jako autor nenasát atmosféru, kterou šíří tamější lídr Jiří Suchý.“

Jako interpret má Jiří &Stědroň v Semaforu krátce po premiéře Suchého a Pavlíčkovy hry Rytíři z Blaníku a krasavice Lída, kde hraje sám sebe před pár stoletími (vicevévoda &Stědroň). Hraje tu ovšem i v dalších hrách (Hodiny jdou pozpátku, Mam´zelle Nitouche), v Ypsilonce hraje ve hře TGM, v Ústí n/L začíná zkoušet Noc na Karlštejně a v Divadle Hybernia si &Stědroňův herecko pěvecký um mohou užít diváci úspěšného rodinného muzikálu Kapka medu pro Verunku, kde &Stědroň hraje krále Popelkova. Inu, s nejznámější pohádkou Popelka je prostě navěky spjat!
 
Zdroj a foto: Kloboukfilm

26.03.2013 - Aneta Šimonková