Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Kapka naděje zpříjemnila Velikonoce dětem ve FN MotolÚvodník: Nadační fond Kapka naděje opět udělal radost dětem, které nemohou v době velikonočních svátků poletovat doma s pomlázkami. Pobyt v nemocnici jim ale zpříjemnila prezidentka nadace Vendula Svobodová nebo zpěváci Marián Vojtko a Onřej Ruml.

Článek: Nadační fond Kapka naděje se v čele s prezidentkou Vendulou Svobodovou každé sváteční období mezi malé pacienty vypravuje. A nikdy nepřichází s prázdnou! Velikonoční nadílku představovalo hned několik darů a těžko posuzovat jejich hodnotu, co se pozitivních emocí týče. Přístroje Universal Refrigerated Centrifuge Z 326 K a Hlubokomrazící box Kaltis určitě udělaly radost lékařům a sestrám, pomlázky, velikonoční dobroty a hračky zase rozzářily oči dětí. A kulturní program, ve kterém zazpívali umělci divadla Broadway, potěšili jak nemocné děti, tak i personál nemocnice. Děti si podupávaly nebo tleskaly při písničkách Standy Hložka, Radky Fišarové nebo Mariána Vojtka, zasmály se při rozverné písničce Ondry Rumla. Mnohé využili situace k nafocení se svým idolem. Pro většinu pacientů, ale i zdravotních sestřiček, jím byl právě zpěvák Ondřej Ruml. Bohužel, ne všechny děti si mohly program užít, a tak se zpěváci, stejně jako zástupci NF Kapka naděje, za malými pacienty vypravili na jejich pokoje. A tam se pak děly věci! Zpěváci na přání dětí improvizovali, přidala se i Vendula Svobodová. "Vím, že je to zoufale málo, naše dárky nebo blbnutí dětem zdraví nevrátí," hodnotí návštěvu v Motole presidentka Kapky naděje, "na druhou stranu zase vím, jak moc velkou roli hraje v léčbě právě úsměv, dobrá nálada ..."

A jaké přístroje NF Kapka naděje, díky přispění sponzorů, věnovala dětskému oddělení - hematologii ve FN Motol?

Universal Refrigerated Centrifuge Z 326 K a Hlubokomrazící box: oba přístroje jsou součástí vybavení studijní místnosti na transplantační jednotce, kde probíhá zpracovávání a uchovávání vzorků biologického materiálu (především vzorků krve, séra a plazmy) na pozdější vědecké zpracování v laboratořích. Lékaři uchovávají vzorky pacientů léčených po maligní onemocnění krvetvorby i onkologická onemocnění a také pro pacienty po transplantaci kmenových buněk krvetvorby nebo pro různá maligní i nemaligní onemocnění.

Ondřej Ruml s dětmi pěkně rošťačil.

Zdroj a foto: Kloboukfilm02.04.2013 - Aneta Šimonková