Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Vendula Svobodová skončila za barem!Úvodník: Ředitelka nadačního fondu Kapka naděje si na vlastní kůži vyzkoušela profesi barmanky. Důvod byl naprosto prozaický; třetí ročník charitativní akce Cocktail Weekend, který se uskutečnil ve dnech 19. a 20. 4. ve vybraných barech České a Slovenské republiky.

Článek:


"Přiznám se, že mě nikdy nenapadlo, co všechno správné namíchání nápoje vyžaduje," hodnotila Vendula Svobodová svůj barmanský rychlokurz v Bugsy´s baru. "Je to vlastně i kreativní práce, zvlášť co se následného zdobení sklenic týče ..."Bary, zapojené do této akce, z každého připraveného drinku (alko i nealko) poskytly finanční dar Kapce naděje. Ten se, jak známo, zaměřuje na pomoc nemocným dětem, zvláště pak s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně.Ředitelka Kapky naděje si moc dobře uvědomuje, jak je pro nadaci důležitá informovanost veřejnosti. A právě proto se snaží do aktivit kolem nadace zapojit co nejvíce vlastním příkladem. Přinášíme vám její recept na drink, který může umíchat opravdu kdokoli:

Jahodové  Mojito Venduly Svobodové

Ingredience :
 

Jahody omyjeme a nakrájíme na malé kousky. Na dno sklenice položíme kousky ledu, pak vlijeme limetkovou šťávu, přidáme třtinový cukr a lístky máty. Vše jemně rozmačkáme, přidáme bílý rum a nakrájené jahody. Zbývá jen soda a důkladně promíchat. Pokud však chcete pomoci dětem, které to opravdu potřebují, přimíchejte ještě třeba dárcovskou sms ve tvaru DMS KAPKANADEJE na číslo 87777. Uvidíte, že váš dring dostane zcela jiný náboj!Zdroj: Kloboukfilm 
Foto: Lucie Vítková


24.04.2013 - Aneta Šimonková