Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Tajemství ájurvédyÚvodník: S tradičním indickým lékařstvím se můžete setkat všude na světě - Česko nevyjímaje. Do tajů bylinných preparátů, jógy a celkového zdraví můžete proniknout i vy. Stačí k tomu obsažná publikace od nakladatelství Metafora!

Článek:

Zní to jako velká věda. A v podstatě jí i je. O ájurvédě by se daly popsat tisíce stran. Máte štěstí, v téhle publikaci jich bude popsaných jen 400 - a notně proložených obrázky. Grafiky velmi pěkně zpracovaná publikace vás srozumitelně provede vším, co potřebujete o této nauce vědět. Od její historie přes přes terminilogii až po praktické využití. Stačí jen zalistovat.  

Nemusíte vědět nic o anatomii ani zdravovědě. Ájurvéda od A do Z vám otevře dveře do celého světa lékařské filozofie Východu, a to samozřejmě včetně receptů. Naučíte se, jak udržet tělo i duši v rovnováze, jaké povahy je vaše trávení, či jak tělu poskytnout správnou detoxikaci. 

To i mnohem dalšího vám jako na krásně upraveném podnose naservíruje nakladatelství Metafora v rámci své edice od A do Z. Odborník na slovo vzatý z vás sice nebude, ale o této moudrosti indické kultury se dozvíte vše, co potřebujete pro zdravý život vědět. 

Autorka, která je členkou Národního institutu přírodních léčitelů, dokáže vše podat jednoduše a tak, že to pochopí každý. Za zmínku rozhodně stojí grafika, velmi vydařená. Je jednotná pro celou edici, zakládá si na množství optimisticky vyznívajících fotografií a knížku tak činí zábavnější. Verdikt? Rozhodně palec vzhůru, a to jak po obsahové, tak vizuální stránce. Za webmagazin.cz tak můžeme publikaci jen doporučit. 
Ájurvéda od A do Z
Anne McIntyreová


Nakladatel: Metafora
400 stran, 14 × 16,5 cm

20.07.2013 - Michaela Wilhelmová