Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Petr Janda vypil víno Peteru Nagyovi i Janu Čenskému!Úvodník: Když se sejdou letití kamarádi, končí to většinou pořádným flámem a vzpomínkami na společné zážitky. Nejinak tomu bylo na křtu vína Petera Nagyho, jehož kmotrem se stal rocker Petr Janda.

Článek: "Modrého Portugala jsem poprvé pil zhruba před dvaceti lety v hotelu Moskva," zavzpomínal slovenský zpěvák a pokračoval směrem k Petru Jandovi: "A bylo to právě s tebou!" Pak podotkl, že se onen hotel už Moskva nejmenuje a vůbec všechno se tak nějak změnilo, jen chuť tohoto červeného vína zůstala. To byl důvod, proč si z nabídky Mount Steak Restaurantu vybral právě tuto odrůdu jako víno, kterému propůjčí svou tvář.
Zleva Petr janda, Pavel Novotný a Peter Nagy, v pozadí Helena Váňová z Kloboukfilmu

To Jan Čenský zvolil Rulandské šedé. "Musím přiznat, že vínu moc nedám, ale když už po něčem sáhnu, je to polosladké víno jemné chuti, jako právě toto," objasnil herec svůj vztah k vinnému moku. Správnost Čenského výběru pochválily i jeho kmotry Dana Morávková a Iva Hüttnerová. Ta dává přednost sektu a obě křtěná vína jen tak letmo ochutnala, zatímco Petr Janda má rád jak bílé, tak i červené víno, takže chválou na výběr svých uměleckých kolegů nešetřil. Podobně na tom byl i další z kmotrů, Petr Novotný. "Já jsem přesvědčen, že je úplně jedno, jestli jde o bílé nebo červené víno," prohlásil a pak vysvětlil: "Když je ta správná atmosféra a ještě dobře zvolené chuťovky nebo pokrm, pak má víno úplně jiný šmak!"Peter Nagy, Dana Morávková a Iva Hüttnerová


Křest obou vín, která rozšířila řadu Celebrity line, byl pro tuto polovinu roku poslední. Možná i proto se bujará atmosféra křtu protáhla do pozdních hodin a nikomu se z příjemné společnosti nechtělo odcházet.
A co popřála Dana Morávková, seriálová partnerka Jana Čenského, která pospíchala na divadelní zkoušku, křtěnému vínu?
"Ať si toto víno najde k lidem cestu tak, jako si ji Honza najde v Ordinaci v Růžové zahradě zase ke mně!"


 
Petr Novotný s Eliškou Jandovou z nováckého PráskuZdroj a foto: Kloboukfilm


02.05.2013 - Aneta Šimonková