Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Máme letos s obavami vzhlížet k nebi?Úvodník: Dočtete se o ní již v sumerských proroctvích. Tajemná planeta Nibiru je opět v centru pozornosti. Podle jedněch vůbec neexistuje, podle druhých zlikviduje naši planetu.

Článek: Píše se rok 2003 a svět zasahuje zpráva o starém sumerském proroctví. To prý tvrdí, že právě v tomto roce nadejde konec světa po srážce Země s planetou Nibiru. Nebeské těleso Nibiru je podle Sumerů a Babylóňanů spojeno s nejvyšším bohem Mardukem a většina babylonské literatury planetu přiřazuje k Jupiteru.

Ve třetím tisíciletí před naším letopočtem má údajně vzniknout proroctví, kdy bludná planeta Nibiru narazí do Země a způsobí zkázu lidstva. Během svého putování vesmírem má procházet naší sluneční soustavou jednou za 3600 let a ta doba prý nastane v roce 2003.

Veřejnost se s teorií o Nibiru setkává roku 1976 díky novináři a spisovateli Zechariovi Sitchinovi (1920–2010), který ve svých dílech poukazuje na cyklicky se opakující katastrofy na naší planetě. Jedna z vesmírných kolizí s Nibiru prý dává za vznik i samotné Zemi.

Věštby, kterou sám Sitchin však odmítá, se drží zuby nehty moderní proroci. Ti se nenechají od svého přesvědčení odradit ani astronomy, podle nichž se k Zemi žádné nebeské těleso ani zdaleka nepřibližuje, a ani faktem, že v roce 2003 konec světa nenastane. Výpočty jsou prý mylné a skutečná srážka nastane až letos.Text: Inka &Spátová
Foto: beforeitsnews.com


06.05.2013 - redakce