Tisk článku ze serveru Rozhledna - Webmagazin.cz - Anglická gramatika pěkně pohromaděÚvodník: Máte napsat nebo říct I have been working nebo raději I had been working? Pokud tápete v základech anglické gramatiky a toužíte po přehledném průvodci bez zbytečné pompéznosti, bude tenhle jazykový přehled přesně pro vás. 

Článek: Máte plnou knihovnu barevných učebnicí plných obrázků, komiksů a všeho, co vaší paměť vyburcuje k lepšímu pamatováku? Možná si říkáte, že by se k základům, které již v hlavě máte, hodilo něco přehledného, kde bude na jednom místě shrnuto vše důležité.

Nechcete za takový přehled dát moc peněz a neměl by zároveň zabírat příliš místa. Řešení by mohlo být v podobě tenkého sešitku Angličtina - gramatika stručně a přehledně od Ivy Dostálové

Stručně a přehledně bude skutečně platit. Slovní druhy, časy, trpný rod i pověstná anglická slovesa s výjimkou nebudou zdaleka vše, co na pouhých 26 stranách najdete. Nechybí schéma tvoření věty, spojovací výrazy a další záludnosti vytváření slov.

Jako učebnici ale tuhle publikaci neberte, jde skutečně jen o přehled formou tabulek - těm, kdo nemají alespoň základní znalost příliš neposlouží. Jako rychlá nápověda co a jak v gramatice ale plní svůj účel dokonale. 
Jazykové přehledy – Angličtina
Autorka: Iva Dostálová
ISBN: 978-80-253-1656-6
Rozměry v mm: 140x210
Počet stran: 24
Cena 89,- v e-shopu Fragmentu za 76,-

http://www.fragment.cz/nabidka/ucebnice-odborna-literatura/cizi-jazyky/vseobecne-a-ostatni/jazykove-prehledy/jazykove-prehledy-anglictina-s345272536
 


07.06.2013 - Michaela Wilhelmová